Eylemlerde ölen ve yaralananlar böyle anıldı

Taksim Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden ve yaralananlar için oturma eylemi ve mum yakıldı.

Eylemlerde ölen ve yaralananlar böyle anıldı

Gezi Parkı eylemlerinin 18'inci güne girilirken, eylemciler ölen, yaralanan ve canı yananlar için mum yakıp yarım saatlik sessiz oturma eylemi yaptı.

Gezi Parkı'nın karşısındaki meydanda bir araya gelen eylemciler, yere mum dizip yaktıktan sonra çevresinde oturdu.

[**

**](http://haber.mynet.com/dunyadaki-referandum-sonuclari-702534-foto-analiz/)

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/taksim-anadolu-taksim-anadolu/12007/1690405/)

Eylemciler adına konuşma yapan bir kişi, eylemi ölen, yaralanan ve canı yananlar için gerçekleştirdiklerini belirterek, "Eylemimiz herkese açıktır. Tek yapmanız gereken bir mum yakıp, sessiz şekilde protestonuzu gerçekleştirmeniz" dedi.

Yaklaşık yarım saat süren sessiz protesto eyleminde, bazı eylemciler, Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen ve yaralanan kişilerin fotoğraflarının ve isimlerinin yazılı bulunduğu dövizleri havaya kaldırdı.

Hayatını kaybeden eylemciler Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük ve komiser Mustafa Sarı'nın adlarının bulunduğu pankartlar oluşturulan çemberin içinde havaya kaldırıldı.

Çevreden geçen vatandaşların da oturarak destek verdiği eylemin sonunda yaklaşık 5 dakika alkışlı protesto gerçekleştirildi.

Taksim Gezi Parkı Olayları |

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Bu nasıl anma şekli lan. Hristiyancı mısınız? Yoksa Yahudici mi?
1 şehit 600 yaralı polis memuru içinde aynı şeyi yaptınız mı.siz batılılar gibi siniz hatta gibisi fazla onlarla aynı hamurda pişmişssiniz.Kendilerine gelince insan hakları müslümana gelince patlıcan dolması.Bunların adı insanlık oluyor değil mi.Yalancının..
Lan it okadar asker ve poliş sehit oldu sen pkk la anlaşma olunca sesin çıktımı kıç yalıyıçıları at gözlüklü
Ey bu TAYYİPE oy veren MİLLİYETCİ TÜRKCÜ kardeşlerim bu demedimi pkk ile görüşen şerefsizdir sonra kendisi görüştü inkar etti sonra pazarlık yapıp anlaştı, herşeye eyvallahda o kadar şehidin kanı yerdemi kalacak hem türkü kandırıyor hem kürdü DOĞUYA gidiyor KÜRT oluyor BATIYA geliyor MİLLİYETCİ TÜRK OLUYOR DÖNEK !!!! Şu dakkadan sonra buna oy veren VATAN HAİN'ninden başka birşey değildir kendisi açıkladı BÜYÜK İSRAİL PROJESİ nin eş başkanıyım diye hala bu kafirimi savunuyorsunuz ey Müslüman kardeşlerim SİYONİST BU SİYONİST. LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDUN RESULULLAH.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler