HABER

Fakirin beli ağrıyor

Birçok insanda sıkça görülen bel ağrılarının daha çok gelir düzeyi düşük olan ve maddi sıkıntı çeken kişilerde görüldüğü ortaya çıktı.

Fakirin beli ağrıyor

Bir internet sitesinde yayınlanan haberde, birçok kişinin korkulu rüyası haline gelen bel ağrılarının, ekonomik açıdan sıkıntı içinde olan insanlarda daha çok olduğu iddia edildi. Yapılan araştırmalar sonucunda, kişilerde sıkça görülen bel ağrılarının fiziki güç gerektiren işler sonucunda ortaya çıktığı saptanırken ortaya çıkan ağrıların spor yapılmaması durumunda kasların gelişmesini engellediği belirlendi.

Bel ağrılarının daha çok gelir düzeyi düşük kişilerde olduğunu savunan uzmanlar, kemik, disk ve bağların beldeki statik yapıyı oluşturduğunu belirtti. İnsan vücudundaki dinamik bölümlerin adalelerden kurulduğunu ifade eden uzmanlar, daha çok iş gereği ağır kaldıran kişilerde ve fiziki güç gerektirecek işlerde çalışan kişilerde bel ağrılarının sıkça görüldüğünü söyledi. Adaleler ne kadar zayıf olursa bel kemiklerine binen yükün o derece ağır olduğu edilirken, bunun sonucu olarak da belde çökmelerin oluşacağı vurgulandı.

ANKARA (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler