"F.Bahçe dünyada bir dev olacak"

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlıkta 10. yılını doldurmanın mutluluğunu yaşadığını, FBTV'de yayınlanan belgesel ve eski başkanlardan Ali Şen'in organize ettiği yemeğin anılarda yer alacağını söyledi.
Fenerbahçe Dergisi'nin 61. sayısında yer alan yazısında gelecekle ilgili planlarını da aktaran Başkan Yıldırım'ın yazısında şu görüşlere yer verdi; "Geçtiğimiz ay içinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığındaki 10. yılımı tamamladım. Bununla ilgili olarak FB TV tarafından hazırlanan belgesel ve Sayın Ali Şen tarafından organize edilen yemek anılarımda daima kalacak. FB TV tarafından hazırlanan belgesi seyrederken kulübümüzün nasıl bir zaman tünelinden geçmiş olduğunu bir kez daha hatırladım. Tüm Fenerbahçelilerin bu süreci daima hafızalarında tutmalarında yarar görüyorum. Bugün gıpta edilen kurumsal gelişme sürecimizin hikayesi bu zaman diliminde yaşanmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün önümüzdeki yıllarda göstereceği gelişme sürecinin de ipuçları bu belgeselde yer almaktadır.
Kulübümüzde son 10 yılında gerçekleşen gelişmelerin taraflı tarafsız herkesçe takdir edilmesi beni son derece mutlu etmiştir. Başkan olarak her türlü icraatımızın sonucu bana yazılmış olsa da bu başarının ekip olmanın bir sonucu olduğunu ifade etmek ve bu ekipte olanlara hakkını teslim etmek gerektiğini düşünüyorum. Bu vesile ile birlikte görev yaptığım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Yüksek Divan Kurulu Başkan ve üyelerine, Kulübümüz üyelerine, çalışanlarımıza, sporcularımıza, teknik adamlarımıza teşekkürlerimi bir kez daha sunuyorum. Tabii özel olarak da "Son sözü Fenerbahçe olan", "Hep destek tam destek" sloganları ile arkamızda duran büyük Fenerbahçe taraftarına şükranlarımı sunuyorum.
Geçmiş geçmişte kaldı. Artık geleceği planlama ve projelerimizi gerçekleştirme zamanı... Önümüzdeki süreçte benim ve yönetici arkadaşlarımın ağzından duymaya alışacağınız yeni bir düşünce olan "Dünya Kulübü" olma iddiasını siz taraftarlarımız ile birlikte taşıyacağız. Kulübümüzün ekonomik büyüklüğünü geliştirme, yeni tesisler için yeni proje ve yatırımlar, kulüp üye sayısının 1.000.000 çıkarılması, şirketleşme ve yeni halka açılma stratejileri bu dönemde satır başları olacak. Bu şekilde uluslararası alanda sürdürülebilir başarının yakalanacağı, kulübümüzün bir dünya markası olacağı günleri birlikte yaşacağız."

SPOR EKONOMİSİNDE DE AVRUPA'NIN DEVLERİ ARASINDA OLACAĞIZ
Başkan Yıldırım, kurumsal faaliyetler ile elde edilen gelir kalemlerinin bu dönem sonunda arttırılacağını, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün de Avrupa'nın ve dünyanın spor ekonomilerinin devi olan bir kulüp kimliğine bürüneceğini belirterek, şunları dile getirdi; "Kısaca Fenerbahçe dünyada bir DEV olacak. Bu dönemde de Türk sporunun gelişmesi ve ilerlemesi için öncü rolümüzü sürdürecek, gerek yatırımlarılar yolu ile, gerekse ürettiğimiz fikirleri paylaşmak suretiyle sosyal sorumluluk anlayışımızın bir gereği olan görevimizi eksiksiz yerine getirerek her türlü gelişmeye katkı sağlayacağız. Bu çerçevede geçtiğimiz ay içinde gerçekleşen Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri sonucunda oluşan yeni yönetimi bir şans olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim. Geçtiğimiz özellikle son 2 yıl içinde Türk futbolunun marka değeri düşmüş, futbola olan güven ortadan kalkmıştır. Kulüplerimizin yapısal sorunları derinleşmiş, Türkiye Futbol Federasyonu'nun futbol sektöründeki öncü rolü kaybolmuştur. Sayın Hasan Doğan başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminden beklentimiz; futbolda şeffaf ve adaletli bir yönetim şeklinin hakim kılınmasıdır. Sporun her dalında yönetim biçimleri konusundaki önceki düşüncemiz ve duruşumuz hiçbir şekilde değişmemiştir. Daima adaletin ve açıklığın yanında olacağız. Bu bağlamda futbolun marka değerini yükseltmek, kulüplerimizin meselelerine çözüm olmak için çaba harcayan adaletli yönetimlere destek olacağız.

Tüm branşlarda sezonun ikinci yarılarının neredeyse ortalarına gelmiş bulunuyoruz. Bütün branşlarda geçtiğimiz yıllardaki gibi iddiamız ve şampiyonluk hedefimiz sürüyor. 12. adamımızla birlikte geçtiğimiz yıl yaşadığımız büyük başarıları yaşamaya hazırız. Taraftarımızı takımlarına ve sporcularına coşkuyla destek olmaya, kazanma ihtimaline olan inançlarını müsabaka boyunca sürdürerek asla vazgeçmemeye davet ediyorum. Futbolda geçtiğimiz yıl olduğu gibi Mart ayında üstelik UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadelemiz sürmektedir. Son iki sezonda elde edilen başarının ardında Zico liderliğindeki teknik ekibimizin ve futbolcularımızın emeği büyüktür.

Her alanda kurumsallaşma sürecini sürdüren Kulübümüzü futbol takımının yönetimini Zico ve ekibine bırakmıştır. Bizlerin fonksiyonu ise onlar için en iyi yarışma koşullarını sağlamak ve sürekli destek olmaktır. Yönetim ve teknik ekibin bu anlayışı sonucunda futbol takımımız sürekli artan bir performans başarısına ulaşmıştır. Geçtiğimiz yıl elde edilen şampiyonluk, hedef olarak bu yılda önümüzde durmaktadır. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yönetim, teknik ekip, futbolcular ve taraftarımız kenetlenerek zafere ulaşacaktır. Başarı son derece yakın ve fakat son derece çetin bir mücadelenin sonunda elde edilecektir. Taraftarımızı tarihimize altın harflerle yazılacak bu başarıyı paylaşmaya ve başarının bir parçası olmaya davet ediyor, gönlümüzdeki Fenerbahçe aşkının kupa büyüklüklerinin ötesinde bir aşk olduğunu tekrarlıyorum. Başarıların sürekliliğinin, bugün yapılan yatırımlarla elde edileceğini bir kez daha hatırlatır, Fenerbahçe'ye hizmet aşkı ile dolu günler dilerim."