HABER

Fenerbahçe için özel otobüs üretiliyor

Sabancı Holding'in Adana'da kurulu TEMSA Fabrikası'nda Turkcell Süper Lig'de mücadele eden Fenerbahçe futbol takımı için özel otobüs üretiliyor.

TEMSA yetkililerinden alınan bilgiye göre, Fenerbahçe için özel olarak Adana tesislerinde üretilen "Temsa Diamond" marka otobüs, firmanın "Amiral Gemisi" olarak adlandırılıyor.

Özel PLC elektronik programının uygulandığı ve koltukları lacivert deri kaplama olan otobüste, sporcular için kablosuz internet erişimi hizmetini sağlayacak donanım da yer alıyor.

Bu arada, 14 metre uzunluğunda ve 55 yolcu kapasiteli otobüsün, gösterge paneline Fenerbahçe Kulübü'nün ambleminin yerleştirildiği, ayrıca kontak açıldığında göstergesinde "Fenerbahçe" yazısı çıkacak şekilde tasarım gerçekleştirildiği belirtildi.

TEMSA A.Ş, tarafından özel üretilen otobüsün 2 akslı ve yüksek gövdeli olduğu, yolculara şık bir görüntü ve en üst seviyede seyahat konforu sunduğu ifade edildi.

Fenerbahçe tarafından yaklaşık 2 ay önce sipariş verilen otobüsün önümüzdeki günlerde teslim edileceği bildirildi. Otobüsün 300 bin Avroya mal olacağı kaydedildi.

TEMSA'nın daha önce Galatasaray ve Vestel Manisaspor ile Lig B 2. Grup takımlarından Tarsus İdmanyurdu'na otobüs ürettiği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön