Ferrari: 'Motor arızaları tekrarlanmayacak'

Ferrari, Avustralya Grand Prix'de takımın son yıllardaki en kötü sonucu almasına neden olan motor arızalarının tekrarlanmayacağını açıkladı. Felipe Massa ve Kimi Raikkonen, hafta sonunda yaşanan problemler sebebiyle Albert Park'ta finişi görememişti. İtalyan ekibinde yaşanan şokun ardından motorlar, arızaların tespit edilebilmesi için, detaylı bir incelemeden geçmek üzere Maranello'daki fabrikaya gönderilmişti.

Yapılan incelemenin ardından, konunun, Avustralya'daki yüksek sıcaklık neden iyle yakıt beslemede yaşanan bir sorun olduğu ifade edildi.

Ferrari sözcüsü Malezya'da yaptığı açıklamada, "Arıza, kısmen Melbourne'deki yüksek sıcaklıkla bağlantılı olarak yakıt beslemede meydana gelen problem. Buna her iki motordaki valf deliklerinde yaşanan problem yol açmış" dedi.

Arızanın soğutmayla ilgili bir problem olmadığını kay deden sözcü, problemin bir daha tekrarlanmayacağından emin olduklarını söyledi.

Sözcü ayrıca, daha önce bahsedilen ECU'ya uyum sorununa da değinerek, "Her ne kadar yeni kontrol ünitesi, motorun çalışma yöntemlerini öğrenmek zoruda olduğumuz manasına gelse de, bu ECU'ya ilgili bir problem değil" dedi.

TurkiyeF1.Com