HABER

Ferrari motorla uğraşmayı sürdürüyor

Ferrari, Japonya Grand Prix'sinde Michael Schumacher'in motorunun patlamasının kesin nedeni konusunda şaşkınlığını sürdürüyor. Sorunun daha önce hiç yaşanmamış bir valf arızasından kaynaklandığının belirtilmesine rağmen patlamaya neyin sebep olduğu tam olarak bilinemiyor.

Schumacher'in yarış dışı kalmasının, Felipe Massa'nın Çin Grand Prix'sinde maruz kaldığı problemle ilgili olabileceği iddia ediliyor olmasına rağmen, Maranello'daki bir motor mühendisi, Massa'nın probleminin Schumacher'in motoruyla bir ilgisi olmadığı ifade etti.

Ferrari, Suzuka'nın ardından yapılan incelemelerde, motorun patlamasına bir valfin üst kısmındaki bir sorunun sebep olduğunu ortaya çıkarmış ve bunun bu sezon ilk kez yaşandığını açıklamıştı.

Ferrari sözcüsü Luca Colajanni yaptığı açıklamada, İtalyan ekibinin, motorun patlama nedenini kesin olarak tespit etmek için bir araştırma başlattığını kaydetti.

Sözcü, "Böyle bir problemle ilk kez karşılaştık. Bunun Felipe'nin motorunda meydana gelen arızayla bir ilgisi yok. Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayabilmek için daha fazla analiz ve araştırmalarımızı artırıyoruz. Massa'nın motorunda sorun yaşanan aynı yerde olmasına rağmen bu tümüyle bambaşka bir şey" dedi.

"Arızalı görünen kısım, yeni kullandığımız bir parça değil. Bu da durumu ilginç kılıyor. Tabii bu tür şeyler her yerde olabilir. Suzuka'da olan Hockenheim'da da olabilirdi" dedi.

Schumacher'in Japonya Grand Prix'sinde motorunun patlamasıyla şampiyonluk ümitleri de sona ermişti. Şimdi Schumacher'in şampiyon olması, Brezilya'da birincilik alıp, Fernando Alonso'nun yarışı puansız bitirmesine bağlı.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler