FETÖ sanığının ofisinde 'NATO Gizli' ve 'Gizli' ibareli 41 belge bulundu!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gaziantep'te konuşlu 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 36 kişinin yargılandığı davanın tutuklu sanıklarından dönemin 2. Tank Tabur Komutanı yarbay Metin Gültekin'in ofisinde bulunan 41 belgenin, Genelkurmay Başkanlığına ait "gizli" evraklar olduğu ortaya çıktı.

FETÖ sanığının ofisinde 'NATO Gizli' ve 'Gizli' ibareli 41 belge bulundu!

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, eski yarbay Metin Gültekin'in 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı 2. Tank Taburundaki odasında yapılan aramada, üzerinde "NATO Gizli" ve "Gizli" ibaresi bulunan 41 belge ele geçirildi.

Gültekin'in, incelenmek üzere Genelkurmay Başkanlığına gönderilen belgeleri "bulundurma/atandığı birliğe götürme yetkisinin" olmadığının belirlenmesi üzerine, şüpheli hakkında adli işlem yapılması için suç duyurusunda bulunuldu.

Soruşturma sonucu Gültekin'in, "devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" suçundan cezalandırılması talebiyle iddianame hazırlandı.

Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Metin Gültekin'in, "tutuklu olduğu için odasında yapılan aramaya iştirak edemediğini ve el konulan eşyaların kendisine ait olup olmadığını bilmediğini" öne sürerek yaptığı itirazın da mahkemece reddedildiği belirtildi.

Sanık Gültekin hakkında, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında 5. Zırhlı Tugay Komutanlığında yaşananlara ilişkin 36 sanığın yargılandığı Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada da "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Adam yarbay. o belgeleri kendisi elde etti sanki. siz sunuyordunuz sonra sundugunuz belgeleri duzenli şekilde tuttuğu için adamı sucluyorsunuz. iş içinde iş var!!!
@hesapyakin yakında sanada sıra gelecek sümüklü fetönün kriptosu..
Bu sümüklü meczubun soysuz vatansızlarından her türlü pislik beklenir.
Demek ki bir bildiğin var seninde ama bir asker olarak bu belgelerin yarbayda olmaması gerekiyor çünkü NATO yazışmaları
Ben 2.tank taburunda askerlik yaptım, Bir tabur komutanın odasındaki dosyalarda ne olduğunu kim nasıl bilecek, bir zamanlarda polis nokta operasyonlarla binlerce dönümlük ormanda bir metrekareye gömülmüş el bombasını, marmara denizinin dibindeki mermiyi bulup adına ergenekon demişlerdi... Darbe kime yaradıysa onun eseridir, oruç ağzımla söyleyeyim. Allah aksini söylese inanmam
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler