FETÖ üyesi Ali Sipahi Brezilya'da gözaltında

Türkiye'nin Brezilya'dan sınır dışı edilerek iade edilmesini istediği FETÖ üyesi Ali Sipahi'nin, Amerika'dan Sao Paulo kentine döndüğü 5 Nisan tarihinden beri gözaltında olduğu öğrenildi.

FETÖ üyesi Ali Sipahi Brezilya'da gözaltında

Brezilya yetkili makamlarına göre, Brezilya Yüksek Mahkemesi, 19 Mart'ta Sipahi'nin gözaltına alınmasına karar verdi.

Brezilya polisinin medyaya da yansıyan tutanağına göre, FETÖ üyesi Sipahi, Amerika'dan Sao Paulo kentine döndüğü 5 Nisan'da Guarulhos Havaalanı'nda Brezilya Federal Polisi tarafından gözaltına alındı.

TÜRKİYE'NİN İADE TALEBİ DEĞERLENDİRİLİYOR

O tarihten beri gözaltında tutulan Ali Sipahi'nin Türkiye'ye iade talebi, Brezilya Yüksek Mahkemesi tarafından değerlendiriliyor.

Brezilya Federal Yüksek Mahkeme Hakimi Edson Fachin, Sipahi'nin 3 Mayıs günü saat 10.00'da mahkemede dinlenilmesine karar verdi.

Brezilya Adalet Bakanlığı'nın kendi internet sitesinde yer alan kamuya açık bilgilere göre, 2007 yılından beri bu ülkede yaşayan Ali Sipahi, 13 Ekim 2016 tarihinde Brezilya vatandaşlığına geçti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Komediler ulkesi Turkiye.Salya sumuk gelde bitsin bu hasret hocam diye yalvaran , ne istedinizde vermedik diyen birileri vardi. Ulkenin butun kurumlarini fetoya peskes cekip darbe yaptirdigi icin onlarada hapis yok mu? Vay be ne guclu ve kutsal bir nimetmis su beles makarna be, ugruna ulkeler batiyor, lol
@nerimanist93 vay vay vay sendemi kocanı kaptırdın fetocülere odamı yurt dışından dönemiyor ülkeye kesidimi beleş burs himmet paraları vah vah vah çok üzüldüm iyi basılmış kuyruğuna fazla ciyaklıyorsun
fazla zorlama Neriman motoru yakarsın
Fazla viski de seni senden almış.
gelseydi tutuklayacaklardı. feto 80 den beridir var bu ülkede. bu adama tek kafa kaldıran da 2011 den beri erdoğan. nasıl oluyorda erdoğana bunları söyleyebiliyorsun anlamıyorum.
CHP zihniyeti
lol ne oluyo orasını anlatırmısın neriman
Fetö’nun siyasi kanadına acaba neden bir türlü operasyon yapılmaz ??
ne gerimi verilecek ilk önce meclisdekileri temizleyin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler