'FETÖ'cüler Erdoğan suikast ya da intihar eylemi yapabilirler'

FETÖ'nün TSK'nın içinde deşifre olmamak için kullandığı 'Ardışık Arama Yöntemi' deşifre belli oldu. Bu yöntemin ne olduğunu anlatan gazeteci Abdulkadir Selvi, "Şu ana kadar kendisini gizlemeyi başaran FETÖ’cülerin girişebileceği eylemler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ya da intihar eylemi" ifadelerini kullandı.

'FETÖ'cüler Erdoğan suikast ya da intihar eylemi yapabilirler'

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi FETÖ'nün deşifre olan yöntemini köşesine taşıdı. "İstihbarat ve güvenlik birimlerinin ciddi bir çalışma sonucunda çözdüğü 'Ardışık Arama Yöntemi' ise bunun bir üst versiyonu" diyen Selvi, sistemin nasıl çalıştığını şöyle aktardı:

"Kontörlü hattan TSK’daki FETÖ’cüyü arayan asker imamı, o numaranın ardından hemen diğerini çevirmiyor. Ne yapıyor? Örneğin 0532’li bir numarayı arıyor. Görüşme bittikten sonra bu kez 0532’yi çeviriyor. 0532’den sonraki ilk numarayı, 7’nci ve 5’inci rakamı değiştiriyor uydurduğu bir numarayı arayıp kapatıyor. Bir sonraki hafta ise esas numarayı arayıp görüştükten sonra, yine kendisine bildirilen rakamları değiştirip arayıp, kapatıyor. Bunu her numarayı aradıktan sonra yapıyor. Ama her defasında aynı rakamların yerini değiştirmiyor. Örneğin o asker imamına 10 kişi bağlıysa hepsini tek tek aramıyor. Her görüşmeden sonra önce bu işlemi yapıyor, sonra diğer numarayı arıyor. Değişiklikleri de kafasına göre değil, önceden kendisine bildirilen sisteme göre yapıyor. Ardışık Arama Yöntemi ile tespit edilen TSK mensuplarının isimleri ne ByLock listelerinde yer alıyordu ne de mahrem imamların itiraflarında geçti. Hatta 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yayınlanan Yurtta Sulh Konseyi listelerinde de yer almıyordu. O nedenle kendilerini gizlediler."

"Kritik iki nokta" olduğunu vurgulayan Selvi, "1- TSK içinde hâlâ hiçbir sistemle tespit edilememiş FETÖ’cülerin varlığı. 2- Şu ana kadar kendisini gizlemeyi başaran FETÖ’cülerin girişebileceği eylemler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ya da intihar eylemi" iddiasını dile getirdi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 66 yorum
Bırakın masalları.FETÖ bu yapıda bir eylem yapacak olsa ilk başta yapardı.HİKAYELERİNİZDEN GINA GELDİK.Adamlar yaveri olmuş,emirsubayı olmuş verdikleri bir zehirli yemek olmuşda sanki suikasde uğramışmış mış ları bırakın.ASIL RTE ve AKP nin bu ülkeye ATTIĞI KAZIKLARA,ETTİKLERİ İHANETLEREDE BAKIN ARTIK.BAK FETÖ FETÖ diye diye memleketin anasını bellediniz.BORÇLAR OLMUŞ DAĞ MİSALİ,SATILACAK KİRLİ ÇAMAŞIRDAN GAYRİSİ KALMAMIŞ HİKAYLERİ BIRAK SELVİİİ NEDİR BU YALAKALIKLARINIZ.
@ilhansafa dağ gbi borçlar mı hikayemi,sen kaç yaşındasın bakayım,söyle ona göre sana iyi bir yorum yazacağım sümüklü....
@eskisehirli35 sakin imf ye borc bile verdik demeyin simdi
Vay anasını ne fetöymüş yav.şimdide ajitasyon zamanı gündem değiştirme zamanı hala bu ordudaki fetö bitmemişmi yav bi gidin
yine başladık küçük başların duygularıyla oynamaya...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler