HABER

FIBA, Ersan, Cenk ve Hakan Demirel'i aday gösterdi

FIBA tarafından verilecek Avrupa'da 2006 yılının en iyi basketbolcuları ödüllerinde 22 yaş altı kategorisinde 3 Türk basketbolcu, Ersan İlyasova (Milwaukee Bucks), Cenk Akyol (Efes Pilsen) ve Hakan Demirel (Fenerbahçe) aday gösterildi.

3 İspanyol, 3 Türk, 2 İtalyan, 1 Yunan ve 1 Fransız olmak üzere toplam 10 Avrupalı basketbolcu 22 yaş altında aday gösterilirken, 2005 yılında bu ödüle Yunan Nikolas Zisis (Benetton) layık görülmüştü.

Öte yandan 10 aday arasında hiçbir Türk'ün bulunmadığı Avrupa'nın en iyi basketbolcusu ödülü için İspanyol Pau Gasol (Memphis Grizzlies) en büyük favori olarak öne çıkarken, Alman Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks), Fransız Tony Parker (San Antonio Spurs) ve Yunan Vassileios Spanoulis'de (Panathinaikos) ödülü alabilecek isimler olarak belirtiliyor.

FIBA'nın ödülleri için FIBA Avrupa'nın resmi internet sitesi aracılığıyla oy kullanılabilirken, antrenörler, gazeteciler ve Avrupalı basketbolcuların oylarıyla belli olacak kazananlar 2007 yılının ilk haftasında açıklanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön