HABER

Figo, yatırımcı bir işadamı olmak istiyor

İtalya Birinci Futbol Ligi'nde (Serie A) lider durumda bulunan Inter'in formasını giyen Portekizli yıldız futbolcu Luis Figo, futbolu bıraktıktan sonra işadamı olmak istediğini söyledi.

Inter'in 34 yaşındaki tecrübeli yıldızı Luis Figo, Portekiz basınına futbolculuk kariyerinden sonraki düşünceleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Portekiz'de yayın yapan günlük Diario Economico Gazetesi'ne konuşan Figo, bir ya da iki yıl içerisinde futbolu bırakacağını da vurgulayarak, "Yakında, bir ya da iki yıl içinde futbolu bırakmayı düşünüyorum. Büyük ve yatırımcı bir işadamı olmayı arzu ediyorum. Dekorasyonu ve mimarlığı seviyorum" dedi. Real Madrid ve Barcelona takımlarında da forma giyen Figo, futbolculuk kariyerinden sonra, teknik direktör ya da menajer olmayı düşünmediğini de sözlerine eklerken, yatırım alanları konusunda ise, oteller, emlak, eberji ve belki moda sektöründe de yatırım yapabileceğini ifade etti.

İsveçli model Helen Svedin'le evli olan Figo, 3 kız babası. Figo, 2006 Dünya Kupası Finalleri'nin ardından Portekiz Milli Takımı'nı bıraktığını açıklamamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön