HABER

Filistin konvoyundan 7 kişi tutuklandı

"Filistin'e yol açık" konvoyundan 7 kişi tutuklandı.

Gazze'ye yardım götüren "Filistin'e yol açık" konvoyundan 7 kişinin tutuklandığı öğrenildi. Bu arada İngiliz vekil Galloway da Mısır'dan sınır dışı edildi.

"Filistin'e Yol Açık" konvoyunda bulunan İngiliz milletvekili George Galloway'in Mısır'dan sınır dışı edildiği bildirildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, Gazze'ye insani yardım götüren konvoyda yer alan Respect Partisi milletvekili Galloway'in, Gazze'den Mısır'a dönünce ülkeyi terk etmesinin istendiği ve sınır dışı edildiği belirtildi.

Konvoyun sözcüsünün verdiği bilgiye göre, olayın Galloway'in Gazze'den Refah Sınır Kapısına gelmesiyle başladığı, polisin Galloway ve yanındaki arkadaşı Ron McKay'i bir araca bindirerek ülkeyi terk etmelerini istediği kaydedildi.

Haberde, sözcünün, Galloway'in polis konvoyuyla sınırdan uzaklaştırılarak, Londra'ya giden bir uçağa bindirildiği bilgisini verdiği ifade edildi.

BBC ayrıca, yardım konvoyunun Mısır'dan Gazze'ye geçişi sırasında meydana gelen olayları ve Galloway'in 2006 yılında Mısır'da katıldığı savaş karşıtı protesto sonrası bir gece gözaltında tutulduğunu hatırlattı.

Geri Dön