HABER

FITCH İş GYO'nun notunu yükseltti

ANKARA (ANKA) – Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'nin AA-(tur) olan ulusal uzun vadeli kredi notunu iki kademe arttırarak, AA+(tur)'a yükseltti ve notunun görünümü "durağan" olarak belirledi.

İş Gayrimenkul'den yapılan açıklamada, Fitch Ratings'ın açıklamasında kredi notunun arttırılmasında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın sürdürülebilir, sağlıklı ve istikrarlı kira gelirine sahip olmasının etkili olduğunun belirtildiği ifade edildi. Ayrıca açıklamada İş Gayrimenkul Ortaklığı'nın düşük yatırım riski ile borçsuz sermaye yapısının da bu notu desteklediği vurgulanarak, şirketin portföyünden istikrarlı gelir elde etmeye devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, İstanbul Üsküdar'da satın alınan arsa üzerinde Tecim Yapı ile ortak, konut projesi geliştirilmesinin planlandığı ve İzmir'in Bayraklı ilçesinde de konut ve alışveriş merkezini içeren karma proje üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, söz konusu iki projenin toplam geliştirme bedelinin ortaklı olarak geliştirilen ve geçen yıl faaliyete açılmış olan Kanyon Projesi'nin toplam 220 milyon dolar olan yatırım büyüklüğüne eşit olmasının beklendiği kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön