Fosfor bombası iddiası!

Suriye'nin Halep iline bağlı Orm El Kubra kasabasındaki saldırılarda yaralanan Suriyeliler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki devlet hastanesine getirildi.

Fosfor bombası iddiası!

Yaralılarla beraber gelen yakınları ise Esad'a bağlı uçakların fosfor bombası kullandığını iddia etti.

Cilvegözü Sınır Kapısı'na akşam saatlerinde getirilen çoğunluğu çocuklardan oluşan yaralılar ambulanslarla Hatay'daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Yaralılarla beraber gelen yakınları, Suriye'nin Halep kentine bağlı Orm El Kubra kasabasında Esad'a bağlı uçakların bir liseden çıkan öğrencileri hedef alarak bombaladığını daha sonra ise uçaklardan fosfor bombası atıldığını iddia etti.

Şu ana kadar yaklaşık 40 yaralı Hatay'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken yaralıların vücutlarında yanık izleri olduğu gözlendi. Daha fazla yaralının gelme ihtimaline üzerine hastanelerin alarm durumuna geçtiği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
neyin fosforundan bahsediyorsunuz israil dünyanın gözü önünde uçaklarını kaldırıp içlerinde fosforunda oldugu onlarca farklı kimyalı filistinlilerin üzerinde denerken neredeydiniz müdahale etmeyi bırak dile getirecek cesaretiniz varmıydı şimdimi kahraman oldunuzda suriyeyi kurtaracaksınız ????
PEKİ KİMYASAL SİLAH KULLANANLAR YA MUHALİFLERSE, BAKALIM BAŞBAKANIN POLİTİKASI NE OLACAK. BEN OLSAM İSTİFA EDERDİM. NEDE OLSA 1300 KİŞİNİN KATİLLERİNDEN BİRİSİDE SAYIN BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞANDIR.
Ne istifası dostum savaş suçundan savaş suçları mahkemesinde yargılanmalı istifa adama ödül gibi olur.
muhalifler bir kere Türkiye destekli acayip malzemeye sahip davutoğu RTE hataydan silah sevkiyatını doğruluyor ve destekliyor yani bu suriyede resmen taraf oluyor alaviler öldürülsün diyor
beter olun,vatana ihanet,az bile,nükleer atmalı size,insanları canlı canlı boğazlayıp,kalbini yiyorlar
Bakın bir gün bu mülteciler bize pahalıya patlıcak ya Türkiyede yaşayanların %25 i artık TC vatandaşı değil Suriyeli İranlı Iraklı Alıskalı o kadar çok insan varki benim ikamet ettiğim yerde ve işyerleri bunları tercih ediyor artık 400 tl ye çalışıyorlar sigortasız birde ama tabi devletimiz varolsun kendilerine 800 tl maaş bağlamış. Adam aldığını belgeyle gösterdi ağzım açık kaldı Ama ülkemde bundan kaç kişinin haberi var acaba?
adamın din kardeşleri bunlar tabi getirip bakaçaklar. bunlra bakan doktorlar da kahraman olacaklar değil mi. gezi olaylarında yaralananları hastaneye aldırmıyordu bu hükümet ve bakan doktorları da vatan hayıyı ilan ediyordu. peki bu ne çelişki. olay çıktımı tc kimlikli olmamak mı gerekir.
israil filistinde fosfor bombası kullanmıstı tesadüfe bak!!!!
ABD Suriye'ye müdahale için pusuda beklerken Esad'ın bu müdahaleye meşruluk kazandırması benlenemez.
RTE "Hedefe ulaşmak icin papaz elbisesi bile giyerim"
allah acil şifalar versin allah yardımcınız olsun :(
getirmeyin bunları somalilerde var burda şimdi myanmardaki müslüman ları budistler onlarıda getirin kürtlere yer kalmıyacak bu sıra verde ver deyip duruyorlar apu bebek katilidir her ne kadar piroz mu çirozmu olsada bu hatırlanacak bi kere
İsrail atmasın onu esatta fosfor olacağını sanmıyorum malum İsrail Filistinlilere sürekli atıyor bu bombadan diyeceğim ama BOP başkanları daha iyi bilir nede olsa dini sömürü altında Büyük İsrail in kurulması için canla başla çalışıyor emek harcıyorlar...
63 projeye 39 milyon hibe desteği
Bunuda muhalifler yapmıştır. Aptalların vereceği cevap bu.Onların uçakları var ya yaparlar...
Sensin aptal valla ne muhalifi yav afganistanda çeçenistandan toplamış getirmişler paralı askerleri adamın ülkesini karıştırmış adı muhalif olmuş bırak bu işleri. Gir adamların sayfalarınada komutanlarına şehit oldu dediklerine bir bak bi tane suriyeli varmı aralarında hep çeçen afgan. adama demezlermi sen başkasının ülkesinde neye muhalefet ediyorsun? Bundan iki yıl öncesine kadar suriye avrupalı turizm şirketlerince dünyanın en güvenli ülkeleri listesinde Türkiyeden daha öndeydi. 2 yılda içine ettiler sağdan soldan toplama katillerle. İnşallah o namlunun ucu bize dönünce görürüm sizi ...
mualifler atmasın
Diğer Haberler