Galatasaray'da adaylar Canaydın'ı bekliyor!

Eski başkanlardan Alp Yalman ile bir araya gelen Adnan Polat, İrfan Aktar ve Taner Aşkın, Özhan Canaydın'ın göreve devam etmesi halinde çekileceklerini aksi taktirde koltuğa talip olduklarını söylediler. Galatasaray'da 22 Mart'ta yapılacak genel kurul öncesi yoğun trafik sürüyor. Eski başkanlardan Alp Yalman dün Orhan Yüce ile birlikte başkan adaylarıyla Büyük Kulüp'te bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. İki saat süren yemekli toplantıya Adnan Polat, İrfan Aktar ve Taner Aşkın gelirken, Adnan Öztürk ise mazeret belirtmeden katılmadı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Alp Yalman, başkan adaylarının kendisini kırmadığını ifade ederek, "Eksik olmasınlar. Buraya kadar geldiler, davetimize karşılık verdiler. Ben hep beraber oturarak, konuşarak G.Saray'ın yarınlarına nasıl baktıklarını gözlemledim. Kulübümüzü bir adım daha ileriye nasıl götürürüz onları tartıştık. Burada ortak bir fikirde birleştik. Başkanımız Canaydın'ın devam edip, etmeyeceğine ve kesin kararına göre başkan adayları stratejilerini belirleyecek" dedi.

Hep beraber bir arada Galatasaray'ı yarınlara götürecek bir yönetim oluşturmak için uğraştıklarını da sözlerine ekleyen Yalman, şöyle devam etti: "Adayların fazlalığı, Galatasaray camiasındaki kuvvet birliğinin bölünmesi manasına gelmez. Burada bilinen adayların yönetime talip olduklarıdır. Bilinmeyen ise sayın başkanımız Özhan Canaydın'ın görevine devam edip, etmeyeceğidir. Eğer, Canaydın devam etmeyecekse, bu arkadaşlarımızın adaylıkları dvam edecek. Bunun üzerinde karar aldık. Böyle bir durumda hep beraber seçim ortamına girecekler."

Başkan adaylarının renk seçimlerinden sonra bir kez daha bir araya geleceğini vurgulayan Yalman, "Canaydın net tavrını kesin olarak belirlerse, o zaman bir kez daha görüşmeler yapılır. Bunların konuşulma zamanı da Canaydın'ın durumunun belli olmasından sonra mümkündür. Cuma günü renk seçimi var. Başkandan en kısa sürede yanıt alırız. Bir araya geldiğimiz üç başkan adayı ile konuştum, sıra Canaydın'da. Onunla da bir araya geleceğim" dedi. Yalman başkan adaylarından Adnan Öztürk için ise, "Eğer aday olsaydı, burda bizimle birlikte olurdu" diyerek imalı konuştu. Bu arada Adnan Öztürk'ün adaylıktan çekildiği öğrenildi.