HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

22 yaşındaki torna ustası 5 bin TL'ye kendi arabasını yaptı!

Mersin'de torna ustası genç, kendi arabasını yaptı. 3 yıldır gerçekleştirmek için uğraştığı hayaline kavuşan 22 yaşındaki Musa Toprak, arabasını 5 bin TL'ye mal etti. Mesaisi dışında çalışarak haftalığından para arttıran Toprak, aracı toplamak için çok uğraştı. Hurdacıdan aldığı jantlarla çıkmacıdan aldığı motorla arabasını oluşturan Musa, bir araçta bulunması gereken her şeyin arabasında mevcut olduğunu söyledi.

3 yıl önce ’imkansız diye bir şey yoktur’ diyerek mesaisi dışında çocukluk hayali olan arabayı yapmaya başlayan 22 yaşındaki tornacı Musa Topak, hurdacı ve parçacılardan topladığı malzemelerle aracını yürür hale getirdi. ’Okusaydım mühendis olmak isterdim’ diyen Topak, sanayide torna ustası olmaktan da mutluluk duyduğunu belirtti.

"JANTLARINI HURDACIDAN , MOTORUNU ÇIKMACIDAN ALDIM"

Çocukluk hayali arabayı gerçeğe dönüştürmek için 3 yıl önce karar aldığını ifade eden Musa Topak, "12 yaşımda sanayie başladım, demire olan sevgimden dolayı. Bu arabayı yapmaya 3 yıl önce başladım. Yani çocukluktan beri hevesimdi böyle bir şey yapmak. Sonunda nasip oldu. Jantlarını hurdacıdan aldım, motorunu çıkmacıdan aldım, direksiyon kutusunu tamirciden. Bu aracı eski malzemelerden kullanarak yaptım. Tasarımı olsun, süspansiyonu olsun hepsi bana ait. Tasarladım, resmettim, çizdim, ölçülendirdim. Yani onun için 3 yıl gibi uzun bir süreç oldu" dedi.

Mynet Youtube

"BİR ARAÇTA OLMASI GEREKEN HER ŞEY VAR"

En Çok Aranan Haberler