HABER

Hatırlatma dozu için hastanenin yolunu tuttular! Günde 15 bin kişi aşı için sıra bekliyor

Koronavirüsün Omicron varyantı için hatırlama dozunun süresinin 6'dan 3 aya indirildiğinin açıklanması üzerine hastanelerde uzun kuyruklar oluştu. Sağlık Bakanlığı'nın hatırlatma dozu açıklaması ardından Eskişehir'de günde yaklaşık 15 bin kişi üçüncü y ada dördüncü hatırlatma dozu için hastanelerin yolunu tuttu. Aşırı yoğun ilginin sevindirici olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, yalnızca şehir hastanelerinde günlük 4 bin kişinin aşılandığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı koronavirüsün Omicron varyantına tedbir amacıyla Bilim Kurulu'nun önerisiyle 6 ay olan üçüncü ve dördüncü 'hatırlatma' dozlarının süresini 3 aya indirdiğini açıkladı. Bu açıklama ile birlikte aşı olmak isteyenler, hastanelerde yoğunluğa yol açtı. Eskişehir'de hastanelerin yanı sıra koronavirüs aşısı uygulayan sağlık kuruluşlarında günlük 15 binin üzerinde kişiye 'hatırlatma' dozu yapılıyor.

"BU İHMAL EDİLECEK BİR ŞEY DEĞİL"

Devlet hastanesinde üçüncü doz aşısını olan Soner Akpınar (45), herkesin koronavirüse karşı aşı olması gerektiğini söyledi. Bakanlık açıklamasını duyduktan sonra randevu alıp, hastaneye geldiğini ifade eden Akpınar, "Randevumu dün akşam aldım, bugün öğlen de geldim. Sırada çok beklemedim, 1-2 dakika içinde bitti. 10'arlı gruplar halinde aldılar içeriye, hemen halloldu. Herkesin aşı olması gerektiğini düşünüyorum. Bu ihmal edilecek bir şey değil. Hastalık konusunda ülkenin durumu da ortada. Salgının daha fazla büyümemesi için herkesi aşıya davet ediyoruz. Herkesin aynı hassasiyeti göstermesi şart. Başka türlü bu işin üstesinden gelemeyiz" diye konuştu.

"YOĞUNLUK VAR AMA BEKLİYORUZ"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön