HABER

Kalp krizi sanılarak anjiyo oldu ama gerçek bambaşka çıktı

Eskişehir'de yüksek tansiyon sebebiyle hastaneye başvuran Ayşen Bozkurt'un kalp krizi geçirdiğini düşünen doktorlar, Bozkurt'u iki kez anjiyoya soktu. Yapılan incelemeler sonucunda kalp krizi geçirmediği anlaşılan Ayşen Bozkurt'un, yüksek tansiyon şikayetinin kaynağının da böbreklerinde gizli olduğu ortaya çıktı.

Eskişehir'de yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye giden Ayşen Bozkurt'a kalp krizi geçirdiği sanılarak iki kez anjiyo yapıldı ancak Bozkurt'un böbrek ile böbrek üstü bezi arasında 6 santimlik 'paraganglioma' adlı kitle olduğu tespit edildi.

Üroloji Uzmanı Dr. Coşkun Kaya milyonda bir görülen kitlenin yüksek tansiyona neden olduğunu belirtti.

Kentte oturan Ayşen Bozkurt'un, yüksek tansiyon nedeniyle başvurduğu hastanelerde kalp krizi geçirdiği zannedildi. İki kez Anjiyo olan Bozkurt, tansiyon ilaçlarına başladı. Eskişehir Şehir Hastanesi’nde yeniden kontrolden geçen Bozkurt’un böbrek ile böbrek üstü bezleri arasında milyonda 1 görülen ve yüksek tansiyona neden olan 6 santimlik kitle olduğu tespit edildi. Üroloji Uzmanı Dr. Coşkun Kaya ve ekibinin yaklaşık 2 saatlik operasyonuyla kitle alındı.

"ÇOK NADİR BİR KİTLE"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön