HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Temel kazısı sırasında korkutan olay! Bina sakinleri durumu fark ederek dışarı çıktı: "Girmeyin dedik, dinlemediler... Kıtır kıtır ayrılıyor"

Sultangazi'de inşaatın temel kazısı sırasında yan taraftaki binanın temeli zarar gördü. Başka bir binayla bitişik bu binada çatlaklar oluştu. Zarar gören binayla diğer bina sakinleri tahliye edildi. İnşaat firması yetkilisiyle bina sakinleri arasında gerginlik yaşanırken, bina sakinlerinden Şaban Altan, "Bizim binanın altına girmişler. 'Girmeyin' dedik, bir şey yapar diye, dinlemediler" diye konuştu. Altan, "İki binada da kayma var, diğer taraftan daha iyi görünüyor, kıtır kıtır ayrılıyor" dedi.

Olay, saat 19.30 sıralarında İsmetpaşa Mahallesi 141. Sokak'ta bir inşaatın temel kazısı sırasında meydana geldi. İddiaya göre, inşaatın temel kazısını yapan kepçe operatörü, yan tarafta bulunan 5 katlı binanın temel kısmını da kazdı. Bu nedenle binada kayma meydana gelirken, bitişiğindeki diğer bina ile aralarında çatlaklar oluştu. Bina sakinleri durumu fark ederek dışarı çıktı. Belediye ekiplerine haber verilmesi üzerine hasar gören bina ve yanındaki diğer binada bulunan 11 daire tahliye edildi. Ekiplerin yapacağı inceleme sonuçlanıncaya kadar bina ve sokak kullanıma kapatıldı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

FİRMA YETKİLİSİ İLE BİNA SAKİNLERİ ARASINDA ARBEDE

En Çok Aranan Haberler