'Gay' ikonu seçilen kadın şarkıcı kim?

'Gay' ikonu seçilen kadın şarkıcı kim?

Kaos GL'nin anketinde "Gay İkonu" seçilen Hande Yener, "Gay'lerle aramızda özel bir bağ var" diyor. İnternette yayın yapan www.gaymag.org 'a konuşan Hande Yener, "Gay'lerle aramızdaki enerji başka bir şey. Aynı dilden konuştuğumuz çok şey olduğunu düşünüyorum" dedi.

Tutucuulğa karşı olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, "Ben hiçbir varlığı ayırt etmediğim için her türlü tutuculuğa karşı birisiyim. Eşcinsellerin aynı bizler gibi kendilerini korumaları ve güçlü olmaları şart. Maalesef kimin kötü bir ruh taşıdığını bilebilmek bazen güç" diye konuştu.

Kaos GL'nin yapmış olduğu "Gay İkon"ları anketinde siz seçilmiştiniz. "Türkiye'nin Gay İkonu" olmak nasıl bir duygu?

- Harika bir duygu, insana hakkının verilmesi... Bunu da böyle bir kitleden beklerdim zaten. Çünkü önyargı hálá medyamızda var, dinleyicide olmamasına rağmen. Bu nedenle de beni yakın hissetmeniz, projelerimin ve benim bakış açımın oldukça anlaşıldığını hissettirdi. Bir kez daha gurur duydum kendimle... Umarım kurduğumuz bu güçlü dostluk faydalı işlere yarar.

Zaman zaman eşcinsellerle ilgili açıklamalar da yapıyorsunuz. Peki, eşcinsellerle iletişiminiz nasıl?

- Elbetteki çok iyi. Aynı dilden konuştuğumuz çok şey olduğunu düşünüyorum. O yüzden iletişimim her zaman var ve bundan çok keyif alan, gay'lerden çok şey öğrenmiş birisiyim ben.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler