HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gaziantep ve Şanlıurfa'da deprem sonrası okullar tatil mi? Gaziantep ve Şanlıurfa'da okullar kaç gün tatil?

6 Şubat sabah saatlerinde Gaziantep'te 6,4 büyüklüğünde deprem oldu. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğünde depremin en çok hissedildiği il Şanlıurfa oldu. Deprem can kaybı ve yaralanmalara neden oldu. Peki Gaziantep ve Şanlıurfa'da deprem sonrası okullar tatil mi? 7 Şubat yarın Gaziantep ve Şanlıurfa'da okullar tatil olacak mı?

Gaziantep ve Şanlıurfa'da deprem sonrası okullar tatil mi? Gaziantep ve Şanlıurfa'da okullar kaç gün tatil?

Türki'ye 6 Şubat'ta peş peşe birçok ilde büyük depremlerle uyandı. Maddi manevi hasara yol açan depremin ardından okulların tatil olup olmayacağı da araştırılmaya başlandı. Gözler, illerin valiliklerine çevrildi. Peki Gaziantep ve Şanlıurfa'da deprem sonrası okullar tatil mi? 7 Şubat yarın Gaziantep ve Şanlıurfa'da okullar tatil olacak mı? İşte detaylar...

GAZİANTEP'TE OKULLAR TATİL Mİ?

Gaziantep Valisi Davut Gül geçtiğimiz gün, kar yağışı nedeniyle bugün (6 Şubat) okulların tatil olacağını, "Gaziantep’teki yoğun kar yağışı dolayısıyla 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu personelleri idari izinli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun." ifadeleriyle duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremin yoğun şekilde hissedildiği Kahramanmaraş, Hatay ,Gaziantep, Malatya, Adana, Kilis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Adıyaman'da okulların 1 hafta tatil edildiğini duyurdu.

OKULLAR ÜLKE GENELİNDE TATİL EDİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, 13 Şubat Pazartesi günü dersliklerde yerini alacak.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler