HABER

"Gerçekler ortaya çıkmalı"

Birinci Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın geçtiğimiz hafta oluşturulan yeni yönetim kurulu, ilk toplantısını İstanbul'da yaptı.Radisson SAS Otel'de, Özhan Canaydın başkanlığında yapılan toplantıya, 9 yönetim kurulu üyesinden mazereti bulunan Çaykur Rizespor dışındakiler katıldı.

Toplantıda, gündemde olmamasına rağmen Fenerbahçe ile ilgili bir televizyon kanalında yayımlanan şike ve teşvik iddialarının da görüşüldüğü bildirildi.

Başkan Canaydın, 3 saate yakın süren toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, spor kamuoyunun gündemine oturan ve haberi bir televizyon kanalında yayımlanan olayların kendilerini çok etkilediğini belirterek, "Aldığımız bilgiye göre, olay şu an federasyonumuza ve yargıya intikal etmiş, soruşturma aşamasına gelmiştir.

Gerçeklerin bir an evvel ortaya çıkmasını, konuyla ilgili mercilerin de en kısa zamanda gerekli incelemeleri yaparak sonuca varılmasını ivedilikle temenni ediyoruz" dedi.

Başkan Canaydın, gelecek hafta yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı'na Fenerbahçe Kulübü'nü de davet etti.

Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarını, bir yıldır 17 kulüp olarak yaptıklarını hatırlatan Özhan Canaydın, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki haftadan itibaren, 18 kulüp olarak toplanmayı istiyoruz ve bunun için gerekli çabayı gösteriyoruz. 18 kulüple beraber toplanarak, Türk futbolu için gereken huzur ortamanın yaratılması için tüm çabalar gösterilecektir.

İnşallah Kulüpler Birliği, ismi gibi birlik içinde olacaktır ve bu bulutları Türk futbolunun üzerinden kaldırmak için çalışacaktır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön