HABER

Görüşmelerin kopmasını istiyorlar

LEFKOŞA (İHA) - KIBRIS TV'de dün akşam yayınlanan " Platform " programına katılan KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rumların niyetinin bir sürtüşme yaratıp görüşmelerin kopmasını sağlamak olduğunu söyledi. Denktaş " Bizi masadan kaçırmak, görüşmeleri koparmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Ben artık bunu anladım " dedi.

Rumların niyetinin görüşmeleri kopararak suçu Türk tarafına atmak olduğunun ealtını çizen Denktaş şunları söyledi: "Bunlar Avrupa Birliği'ne hesap verme günü geldiğinde suçu Türk tarafına atmanın hazırlığını yapıyorlar. Ben bunları 'açıkladım' diye onlara göre gizlikik kararını delmiş oluyorum. Rumların yaptığı dogrudan dünyayı aldatmaya yönelik bir propaganda saldırısıdır."

GÜVENLİK KONUSUNDA KIYAMET KOPARDILAR Güvenlik konusunda belli noktaya geldiklerini, ancak konuşulacak çok şey olduğunu ifade eden Denktaş, "Görüşmelerde biz en makul çizgideyiz. Türk tarafı, yapılanlardan sonra 'Rumlarla ortaklık istemeyiz ' demesinin hakkı olmasına rağmen bunu söylemiyor. Ama bizi aldandığımız noktasına getirmesinler. Bunu istiyoruz. İstenen ise gerçeklere dayalı, olumlu, insaflı bir anlaşmadır. Biz buna varız" diye konuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş bugün 11.45'te düzenleyeceği basın toplantısı ile görüşmelerin çıkmaza girdiği şeklindeki, Rum iddialarını cevaplayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön