HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

GSB Wifi giriş ve çıkış işlemleri nasıl yapılır?

İnternet, hayatımızın en vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olarak bilinir. Gündelik hayat koşuşturması içerisinde biraz internette gezinmek için kablosuz ağa ihtiyaç duyarız. Aynı şekilde internet iş yaşamında da son derece önemli bir yere sahiptir. Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından GSB Wifi adıyla bilinen bir internet hizmeti de mevcuttur. Bu internet hizmeti yalnızca KYK öğrencilerine ve personellerine sunulur. Peki, GSB Wifi giriş ve çıkış işlemleri nasıl yapılır?

GSB Wifi giriş ve çıkış işlemleri nasıl yapılır?

Günümüzde kablosuz ağ kullananların sayısı oldukça fazladır. GSB Wifi da bu kablosuz ağ sistemleri arasında bulunur. Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalmaya hakkı olan öğrenciler için sunulan bu sistemden sadece öğrenciler değil, personeller ve öğretim üyeleri de faydalanabilir. Bu GSB tarafından sunulan internet hizmetinden yararlanabilmek için gsb wifi giriş yapılması ve oturum açılması gerekmektedir. İlk defa bu sistemi kullanacak olanlar için giriş ve çıkış işlemlerinin nasıl yapıldığı önemlidir.

Gsb wifiye giriş nasıl yapılır?

Öğrenciler gsb wifi giriş aktifleştirme işlemi konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Bu hizmetten faydalanabilmek için öncesinde yetkili kurumdan kullanıcı ismi ve şifre temin edilmesi gerekir. Bu noktada gsb wifi bağlanma işleminin doğru bir şekilde çalışması için de internete bağlanan bir cihaza sahip olunması önemlidir. Kredi Yurtlar Kurumu başta olmak üzere, spor salonları, stadyum gibi wifi gsb hizmeti sunan bir alanda bulunulması da büyük önem taşır. Gsb wifiye giriş yapılabilmesi için izlenmesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

  • Kredi Yurtlar Kurumu üzerinden bağlanacak öğrencilerin öncelikle cihazlarından internet bağlantı bölümünü açıp kyk wifi giriş kısmını bulması gerekir.
  • Giriş sayfasına gidilebilmesi için gsb.kyk.gov.tr sitesinin ziyaret edilmesi önemlidir.
  • Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu hizmete doğrudan giriş yapabilmek için ise wifi.gsb.gov.tr giriş linki olan http://wifi.gsb.gov.tr/ bu linke tıklanılması gerekir.
  • Ardından kullanıcı isminizi ve şifrenizi yazarak giriş işlemini yapabilirsiniz.

Gsb wifiden çıkış nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın KYK’ya mensup öğrencilere sunduğu en önemli hizmetlerden biri ücretsiz internet kullanımıdır. Öğrencilerin bu ücretsiz kablosuz ağ hizmetinden yararlanabilmesi için öncelikle KYK kurumunda konaklama ve kayıt hakkına sahip olması gerekir. İnterneti kullanma hakkına sahip olan öğrenciler, sonrasında kurumdan kendilerine özel kullanıcı ismi ve şifresini aldıktan sonra gsb wifi sistemine giriş yaparak internet kullanımından yararlanabilir.

Bu kablosuz ağ hizmetinden çıkış yapmak isteyenler ise gsb wifi çıkış işlemini yaparak oturumunu sonlandırabilir. Oturum sonlandığında internet bağlantısı da otomatik olarak kesilmektedir. Öğrencilerin kyk wifi çıkış yapabilmesi için izlemesi gereken adımlar ise genel olarak şöyledir:

  • GSB Wifi hizmetine giriş yapan öğrenciler internet ortamındaki işleri bittiğinde çıkış yapmak isteyebilir.
  • Çıkış yapmak için ilk yapılması gereken şey wifi.gsb.gov.tr çıkış linkine gitmektir.
  • Bu linke tıklandığında karşınıza çıkış sayfası açılacaktır. Bu sayfa içerisinde “oturumu sonlandır” kısmı yer alır.
  • Oturumu sonlandır kısmına tıkladığınızda kablosuz ağ bağlantısı kesilmiş olur.

En Çok Aranan Haberler