HABER

Gül, filmi Kültür Bakanlığı’ndan rica etmiş

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Oscar adayı “The King Speech” adlı filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nden “rica üzerine” getirterek izlediği ortaya çıktı.

ANKARA (ANKA) - Konuyla ilgili ANKA’ya açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, Cumhurbaşkanı Gül’ün izlediği filmden kendilerinin bilgisi olduğunu söyledi. Çelik, “Cumhurbaşkanımız internet indirmedi o filmi, DVD’sini bizden istedi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nden bizi aradılar, biz de filmin Türkiye’deki dağıtım haklarını alan kişileri aradık, firmadan filmi rica ettik; ‘Cumhurbaşkanımız istiyor’ diye. Dağıtımcı firma da bir tane DVD’yi bize gönderdi ve biz de Cumhurbaşkanımıza ilettik. Ortada korsan film izlenmiş gibi bir durum yok” diye konuştu.

Çelik, Cumhurbaşkanı Gül’ün ilk defa kendilerinden böyle bir film isteği olduğunu belirterek, devlet yetkililerinin zaman zaman özellikle yurtdışında ulaşılmayan bazı özel belgeselleri kendilerinden rica ettiklerini ve firmalardan talep edildiğini kaydetti.

Çelik, “Dağıtımcı verir ya da vermez ayrı bir mesele ama Cumhurbaşkanımız talep etmiş, biz de dağıtımcısına ilettik, onlar da ‘tabiî ki’ dediler. Aslında Türkiye’ye gelen bütün filmler gösterime girmeden önce bir kopyası bizde oluyor, denetim için. Bu normal bir süreç” diye konuştu.(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön