'Gülen, Erdoğan'a oy vermeyecek'

İngiliz Economist dergisi içeride ve dışarıda aldığı bazı yenilgilere rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hala gücünü koruduğunu belirtiyor.

'Gülen, Erdoğan'a oy vermeyecek'

Dergi, "ülkede ciddi bir muhalefetin olmamasının Erdoğan'ın işini kolaylaştırdığını" savunuyor.

Yazıda şöyle deniyor.:

"Erdoğan 2011'de 3. kez iktidara geldiğinde gelecek beş yılın AKP'nin ‘ustalık' dönemi olacağını söylemişti. Rüyaları arasında AKP hakimiyetindeki meclisten geniş icra yetkilileri alarak cumhurbaşkanlığına çıkmak da vardı. AKP 2023'e kadar Türkiye'yi yönetecekti."

"Karşıtları umutsuzca bunu kabullenmişti. En azından Haziran'a kadar. Ülke genelindeki kitlesel protestolar sonrasında AKP'nin halk desteği yüzde 50'nin altına geriledi.Erdoğan savunmasız görünüyordu, korkmuş davrandı ve hatta futbol maçlarındaki siyasi sloganları bile yasakladı.”

"Erdoğan'ın protestoları, uluslararası faiz lobisi ve aralarında bu derginin de bulunduğu Batı medyasındaki uzantılarının düzenlediği savı artık yönetimde kalmaya ehil olmadığı iddialarını güçlendirdi. Erdoğan bu hafta Mısır'da ruh ikizi Muhammed Mursi'ye darbeden İsrail'i sorumlu tutunca ABD'den sert tepki gördü."

"Erdoğan'ın yeni Osmanlılık iddiası, Türkiye'nin beyhude bir şekilde Esad'ı devirmeye çalıştığı Suriye'den de darbe aldı. Suriye'nin kuzeyinin hâkimiyeti için Nusra Cephesi'yle savaşan Suriyeli Kürtler, bu grupları Türkiye'nin kışkırttığında ısrar ediyor. Bu durum Türkiye'nin kendi Kürtleriyle barışma çabalarına sekte vuruyor. PKK,beklediği reformların gerçekleşmesi için Ekim'e kadar süre tanımış durumda. Aksi halde Nisan'dan beri süren ateşkesin sona ereceğini söylüyorlar."

'Seçimler Erdoğan için referandum'

"Erdoğan'ın seçmenin yüzde 5'ini kontrol ettiği söylenen Fethullah Gülen'le de ilişkileri kötü. Gülen'in Mart'taki yerel seçimlerde kitlesine AKP'ye oy vermemeleri çağrısında bulunacağı iddiaları var. Bu seçimler Erdoğan ve partisi için referandum olarak görülüyor. Erdoğan seçimlerde İstanbul'u kaybeder mi? Muhtemelen hayır."

Dergi daha sonra Erdoğan'ın hâlâ otoritesini koruduğuna işaret ediyor:

"Son kamuoyu yoklamaları AK Parti'nin desteğinin yüzde 50 civarında olduğuna işaret ediyor. Erdoğan'ın komplo teorileri dışarıda itibarını zayıflatsa da AK Parti'nin muhafazakâr tabanını harekete geçirdi. Erdoğan şimdi Mısır'daki darbeyi iddialarına kanıt olarak gösteriyor."

Economist zor durumdaki ekonomin de Erdoğan'a zarar verebileceğini, cari açığın şimdi gayri safi yurt içi hasılanın yüzde 6'sının üstünde olduğunu, Türkiye'ye yatırımcı ilgisinin azaldığını, Merkez Bankası'nın faizleri artırdığı belirtiyor ve bu tabloya rağmen bazı uzmanların büyüme potansiyeli, nüfus ve vasıflı işgücü sayesinde Erdoğan'ın Türkiye'yi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokma hedefine ulaşabileceğine inandığını aktarıyor. Yazı şöyle devam ediyor:

"Haftaya Kürtlerin barış sürecini canlı tutmalarına yetecek bir reform paketi açıklanıyor. Türk yetkililer, reform paketinde Heybeliada Ruhban okulunun yeniden açılması ve cem evlerine devlet yardımının da içerdiğini söylüyor. Bunlar Avrupa Birliği ile uzun bir zamandır askıda olan müzakerelere yeniden ivme kazandırabilir.

"Erdoğan'ın en büyük avantajı güvenilir bir alternatifinin olmaması. Ana muhalefet CHP Kemalistlerle reformcular arasındaki kavgaya saplanmış durumda CHP'li bir milletvekili "Protestolar kararsız seçmenleri kendine çekmesi için CHP'ye bir fırsat verdi ama kaçırıldı" diyor. Erdoğan Gülen'le tekrar anlaşabilir ve gülenle uzlaşabilir.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 290 yorum
tayyipten o kadar çok korkuyorsunuz ki yalan dolan haberlerle birazcıkta olsa yıpratabilme çabası içerisindesiniz. Kıçınızıda yırtsanız ilelebet ak parti ie yola devam.
Arkadaşlar istediğiniz kadar Hoca efendi ile Başbakanı birbirine düşürmeye çalışın,sadece gülüyoruz size hiç meraklanmayın ikisini de birbirine düşüremeyeceksiniz. Boşu boşunada yalan ve iftira atmayın artık tutmuyor bu organize işler. Millet yine oyunu vereceği İnsanı biliyor Başbakanımızı ancak ALLAH isterse indirir koltuğundan, artık sizin eski siyasetinizdeki gibi İftira ,Darbe,Korkutma,Baskı ülke elden gidiyormuş,Şeriat geliyormuş,gibi saçmalıkları artık yapmanızın bir anlamı kalmadı buna siz bile inanmıyorsunuz artık o yüzden sadece yapacağınız tek şey Saygı duymaktır DEMOKRASİYE....
Yani ABD henüz hocaya AKP yi desteklemekten vaz geç demedi diyorsun.
erdoğan siyasi liderlere komplo şantaj sex ve ses kasetlerini elaltından medyaya verip diğer partilerdeki siyasileri casus olarak kullanırken çok dürüst davrandı değilmi
senin beynin yıkanmış Erdoğan ve gülen olmadan islamiyeti yaşayamayacak kadar boş ve zavallısın dini istismar eden Müslümanı Müslümana öldürten kişilerin elini ayağını öpen zavalısınız
Hoca efendi kim? Amerikan maşası Fettullah mı?
hem demokrasiye saygı diyosunuz hem de ancak başbakanı ordan allah indirir diyosunuz. bu nasıl bi ikilem.
tayyip bitti tükendi..............................
ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak evet tayyip babamın oğlu değil ama allah razı olsun ondan varsa altarnatifi söyleyin daha iyisi varsa söyleyin hadi işte biz türk milleti olarak ülkemize yapılanları çabuk unutuyoruz vede görmüyoruz gecelik faizlerin %8000 binlere çıktığını ne çabuk unuttuk ratiyecelirin rantları kesildiği için rahatsız oluyorlar imf denen tefecilerin kapısında rahmetli ecevitin 1 hafta yattığını ne çabuk unuttukk bakın yunanisatnın durumu ortada akıllı olun hey türk milletii allahın bir lutfu bu adam kıymetini bilelimmm
kardeş samimi olduğunu düşünerek soruyorum alternatifsiz olması bütün dünya ile kavga etmeyi gerektirirmi? ayrıca toplam borç miktarının nereden nereye geldiğini biliyormusun yedi düvelinin karun gibi zengin olduğunu ve herkese kabadayılık yaparken nasıl hala iktidarda kaldığını dikkatini çekerim bu memlekette iki lider tutunamamıştır dünya görüşleri zıtta olsa rahmetli ECEVİT ve ERBAKAN neden? ortak yönleri milliyetçi olmalarıydı Allah razı olsun derken biraz düşün istersen
Bunlar ülkedeki hrşeyi satıp , pkk ile anlaşma yaptığıı ve bop eşbaşkanı olduğunu ülkeyi bölmeye çalıştığını değiştimez
Kesin sana da bir kemik düşmüştür onunla avunuyorsun herhalde. Dünyada en pahalı akaryakıtı kullandığımızdan haberin yok değil mi?
koçum ufak atta civcivlerde yesin önce cebinde kaç paran var çalışıyorsan kaç para maaş alıyorsun asgari ücrete her yıl 20 tl zam olan bir ülkede faiz 1000 olsa ne olur be koçum cebinde paran yok be .sana bu muhabbetleri kahvede anlatmışlar iyi öğren be arkadaşım ..bende sana bak nederim hani başkan dediya hortumları kestik .nereye eklediğini saorduk dediye be verdim damadına bir kalemde 750 milyon $ veren ben değilim heralde sen git bakalım bankaya 1000 tl den fazla para veriyormu .memleketi satarken hiç ruhunuz duymuyor memlekette liman ağır sanayi kalmadı be .bir tane fabrika yaptımı.?
Ne mutLu TÜRKÜM demeyen diyemiYen birisinin iktidaRı agır geliyoR Biz TÜRKLER..
heRaL aLkoLLüsün:))
Daha korkundan ismini bile yazıp yorum yapmaktan korkuyorsun.İşte sizin gibiler ancak rakamlardan ibarettirler.Asla bir karekteriniz ve şahsiyetiniz olmayacak.
daha iyisi yok haklısın ama, daha iyisi yok deyipte, ülkenin, islam yandaşıymış gibi halk kandırılarak, bölünmesini de istemiyorum ben. söylermisin arkadaşım. terör örgütünün hiç isteği olmadan ve yapılmadan bu iş nasıl çözülecek bakalım. yüzde 50 oy verenler, yarın öbürgün pişmanlık duyacak ülke bölününce, kürdistan kurulunca ama, ahlar vahlar işe yaramayacak. diğerleride iyi değil ama, bazı şeyleri de görün lütfen
Bu yalan haberlere ancak gülüp geçiyoruz.
bence erken gülme son gülen iyi güler oyumuz artık akp vermeyeceğiz
akp %55 göreceksiniz..akp dahada güçlenecek..erdoğan samimi bir lider..elinden geleni yapmaya çalılşıyor...
evet kendini dünya lideri görme salaklığında samimi...
Mersinli...senden salağı varmıdır acaba
55 değil 60 alır akp aziz nesinin dediği gibi
bu tarafsız? yazıyı burda yayınlamak tam bir türk? medyası özelliği sizi tbr ederim.bu taraflı buram buram türkiye düşmanlığı kokan yazı için göstermiş olduğunuz mesleki? beceriniz için cok sağolun sayın editör!!!!!
Erdoğan 2023 yılına kadar yaşar mı Allah bilir. Başımızdan çekip gitse de yoğun bakımdan çıksa şu Ülke
ULAN ŞİMDİYE KADAR NE YAPTINIZ ÜLKEYEDE YOĞUN BAKIM DİYOSUNUZ YÜZ YILDIR KOMADAYDI ZATEN ÜLKE ŞÜKÜR CIKARDIK
bir sinek vızıltısı duydum sanki.... papaz seni...
zavalliliginizi bu kadar belli etmeyin...bos muhalefet üyeleri...
ulan salak tayip olmasa açlıktan ölecektiniz geri zekalımısın
papaza bak papaza heyt beee
ERDOĞAN GIDERSE KIMI BAŞBAKAN YAPACAKSIN ...yürüyen merdıvende tersıne gıden salokoyumu...akıllı olun bu adamın kıymetını bılın ve sıke sıke oylarınızı verın...akp ye
sinek beyınlı seni çokmu özledin eski imf kapısında para dilenen başbakanları.
söz konusu din ise bu parti dini sömürerek insanlar üzerinden oy alıyor. bu parti akpdir. kimsenin şüphesi yok. ama bir ülkede insanlar cahil ve olaylara hala kör gözle bakıyorsa o ülkenin insanlarının cehaletidir. yapacak bir şey yok. malesef türkiyede yaşıyorum ama mutsuzum huzursuzum
Kendimizi ulema bizim gibi düşünmeyenleri de cahil görme hastalığından tedavi yollarına bakalım.Ben dee mutsuz ve huzursuzum ama çıkar yol gösteren var mı?Ümit vaad eden yeni birisi gelene kadar devam diyorum.
Huzursuzsan AKP'yi CHP'yi boş ver, Allaha yönel, ibadetlerini düzgün ve zamanında yap, namazını dosdoğru kıl, göreceksin en kısa zamanda nasıl mutlu oluyorsun, LÜTFEN ESPRİ YAPMIYORUM, DEDİKLERİMİ BİR YAP.
KLOVEANGEL CHP DE ATATÜRKÜ KULLANIYOR. SENİN TEZİNE GÖRE ATATÜRKÜ SÖMÜRENLERE OY VERENLER CAHİLDİR,SALAKTIR,KÖRDÜR HEMDE NANKÖRDÜR. BU KADAR AŞALANMAK SENİN HOŞUNA GİTTİ Mİ? TEZİNE GÖRE GİTTİ.
ben de bu ülkede yaşıyorum ben mutluyum sen nekadar bilgili isen bu ülkedeki insanlara cahil diyemessin sen degilsin dimi şimdi sana diyorum mutsuz isen rusya italya almanya surruye işde orda seni tutan kim senelerce bizde mutsuz olduk ama sizin gibi cıgırtkanlık yapmadık sizingibi her mutsuz oldugunda hukumet ler devirip yenisini kuracagınız O TURKİYE YOK ARTIK ANLAYIN ARTIK sizler aydınsınız ya bunu neden anlayamıyorsunuz .
s.git başka ülkede yaşa
Alim bir adama sormuşlar ne biliyorsun demiş. Çok az şey demiş. Cahil bir adama sormuşlar her şeyi bilirim demiş. İşte chp ve ve chp li olanlar bu zihniyettedir. Kendilerini her şeyi biliyor zannediyorlar. Oysa at gözlüklerini bir çıkarsalar asıl o zaman gerçekleri görecekler. Sömürülen de bir şey yok. Allah bu memlekketi chp iktidarından korusun. Asıl oz aman görürsünüz sömürmeyi iki senede memleketi yine IMF ye dilenmeye muhtaç ederler.
O ZAMN HANGİ ÜLKENIN KÖPEKLIGINI YAPIYORSAN O ÜLKEYE GIT MUTLU OL SSEN VE SENİN GİBİLER AT GÖZLÜGÜYLE GEZIYORSUNUZ ONUNUZE BAKIYORSUNUZ HEP ETRAFA BAKINDA BU BASBAKANIN NELER YAPTIGINI GÖRÜNN
BUNDAN ÖNCE DİNİ COK ÖNEMSİYODUNUZ YA BİDE YAZMIŞ BU ADAMIN SAYESİNDE ACILMAYAN İMAMATİPLER ACILDI İNSANLAR RAHAT KAPANIYO CAHİL SENSİN CEHALET BÖLE PEYGAMBER EFENDİMİZ ZAMANINDADA SİZLERDEN COKTU MÜNAFIKLAR DENİYO SİZLERE AMA BİZ SONUNA KADAR DİNİMİZİN ARKASINDAYIZ GEREKİRSE ŞAHADET ŞERBETİNİ İÇERİZ ÖLMEKTEN KORKMUYORUZ DÖNÜŞÜMÜZ RABBİMİZE YAŞASIN DİNSİZLER İÇİN CEHENNEM
sen çok bilgilisin heralde.herkesi cahil diye yaftalıyorsun.
mutsuzsan ermenistana gidebilirsin biz TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE yaşamaktan son derece mutluyuz bir TÜRK olarak
#TayyipSendenUtanıyoruz
bizlerde sizden iğreniyoruz
pisliksin
Neden, Fethullah parti mi kuruyor yoksa.
allah sizi islah etsin kula değil allaha kulluk yapın kuşbeyinliler
:-))))))))
dünyanın yöneticisi İngiltere çaktırmadan türkiye siyasetine yön vermeye çalışıyor. ama tayyip bunları yutmayacak kadar becerikli, gülen hoca da bu oyuna gelmeyecek kadar inançlı, vatanseverdir. Arabistanı vehhabi yaparak dinsizleştiren İngiltere, türkiye üzerinde hakimiyet kuramamış ve kuramayacaktır.
İngilterenin i sini büyük yazıyorsan Türkiyenin t sini de büyük yazarsan seviniriz
YAZDIKLARINIZIN ALTINA İMZAMI DEĞİL KALIBIMI BASARIM.FİTNE-FÜCUR ÇAĞLAYANLAR GİBİ,ALLAH C.C MÜ'MİNLERİ KORUSUN
recebin becerikli olduğu tek alan savunmasız çocukları polislerine, baltacılarına öldürtmek...
gülen bile anladı kimin ne mal olduğunu :D
sizin gibilerden daha iyi mal varmi...malsiniz iste millet her secimde öpüyor sizi ama daha kendinizi degistirip gelistirme gibi bir seyiniz yok.ayni yerde otluyorsunuz...zavallilar..
mal? sen ne malsın? diye sorarlar sana o zaman!
Gülen bile anladı derken kendimizin çapı ile onunkini karıştırmayalım.
esas mal sensin
sen anladınmı ne mal oldugunu
iki tarafta aynı kardeş inanma bunların laflarına..
ben olayın oyu verip vermeyecek olmaları kısmı ile değil de daha çok oyların nasıl alındığı kısmı ile ilgileniyorum, hoş bir tabir değil koyun denmesi ama gördüğünüz üzere güdümlü olarak oy verince tam da tanım yerine oturuyor, bu ne demektir arkadaş cemaat lideri oy ver derse verecek verme derse vermeyecek, işte akpnin bahsettiği demokrasi düzenini tam olarak anlatan bir olay, allah memleketin sonunu hayır etsin
Yazıyı Tam olarak Oku O Sadece %5 kalan %46 ya ne Diyeceksin kalan %46 sağlkl eğitim yol vb. hizmetler için veriyor olmasın
toplu oy verme- alma hoş değil ama bunu sadece cemaat mı yapıyor? aleviler, masonlar, meslek kuruluşları hatta ordu aynı şeyi yapmıyor mu? milletin oy hakkı grup,cemaat vb menfaatleri için yıllardır pazarlanıyor.
camaat liderinden bahseden medya yabanci medya.onun dedigine göre kimse hareket etmez cok kücük bir azinlik disinda.bu sacmaligada ancak sen ve senin gibiler inanir...
bende ferdi olarak cemaate kayıtlıyım ama verme desinler yinede veririm
SEN KİME GÜDÜLENDİN KARDEŞ SENDE Bİ PARTİYE GÜDÜÜLÜ DEĞİLMİSİN ADAMIN YÖNETİM ŞEKLİ BANA UYUYO GÜVENİYORUM OY VERİYORUM
ALLAHIN İZNİYLE GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ % 60 LARINDA ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ BUNU HERKES BÖYLE BİLE. GERİSİ HİKAYEDEN İBARET.
İNŞALLAH
ROMAN OLUR
oy vermeyin YO VERİN
sizlerın amacı oyları nasıl azaltabılırız kaygısındasınız. siz ve sızın gıbıler cekemeyenler böyle yaptıkca oylar nedense artıyor
erdoğanı yıkmak için israile sarıldınız abd ye sarıldınız irana sarıldınız olmayınca şimdide ingilizin ağzıyla fetullah hoca efendiyemi sarıldınız yuh size biz hocayıda severiz tayyip beyidebirini diyerine deyişmeyiz
gülen hoçadan çok ABD ve israille ilişkilerinizi düzgün tutar emirleri aynen yerine getirirseniz hoca efendide Ak partiyi desteklemeye devam eder yoksa havasını alır gülen hoça pkk ile anlaş diyor israil ve ABD de aynı şeyi söylüyor suriyede esadı devir diyor israil ve ABD de mısırda darbeyi ABD yaptı hem verilen emirleri tam anlamıyla yerine getirmiyor hemde ABD ve israile rağmen mursiyi destekliyor birde atasözü var adamı kırk yıl sırtında taşı senden iyisi yok birgün indirdinmi senden kötüsü yok Ak partiyi Ak partinin hortumcuları yıkaçak başka kimse değil bakın toplanan vergiler yetmiyor
durmak yok yola dewam
gidilen yol halifeliğe geri dönüş. sekiz yaşındaki çocukların ellerine tutuşturulan pankartlarda böyle yazıyordu.
gülen akp ye oy vermeyin diyebilir çağrısı var diyor. siz nasıl başlık atıyorsunuz; "gülen erdoğana oy vermeyin diyecek" nasıl habercilik yapıyorsunuz siz?
saldırın bakalım nereye kadar rte dünya lideridir ve öyle kalacak içinde az merhameti olmayan timsah göz yaşları döktü diyenlerin beyninde aklı olmayan Kemalist faşizan düşünceye sahip daima kendini insnlardan kendini üstün gören yaratıklar siz ömrünüz boyunca iktar nedir göremezsiniz maymun gözünü açtı
GOZUNU ACTIYSAN BURDA NE ISIN VAR !
Allahıma yemin ettim ülkemde yaşadığım adaletsizlikler siyasilerin top gibi oynaması ve pekakalıları baştacı yapmaları ortadoğudaki bu durum nedeniyle ben oy moy vermeyeceğim.kim gidişatı iyi görüyorsa uyarmaya gerek yok diyorsa versin oyunu.bazı hizmetleride görmüyor değiliz ama yaşadıklarımı yaşayıldıklarımı Rabbime havale ediyorum bu mübarek günde.
sen vatandaşlık görevini yapmak mecburundasın iyiyi sen seçeceksin böyle bir demokresiye kurban ol ki sandık başına gidip iredeni özgürce kullanabiliyorsun.
ingiltere ve ABD li gazeteler türkiyeye savaş açtı CHP de onlara yardım etmek için çabalıyor.
sayın gülen hoca bir din adamıdır siyasetçi değildir,bazı dış mihraklar karıştırıyor.
EKONOMİST- TIMES- ABD- İNGİLTERE -ALMANYA- İSRAİL-KASAP SİSİ-KİMYASAL ESAD- CHP-MHP HEPSİDE AYNI SAFTA TÜM SİLAHLARINI ÇEKMİŞLER SAVAŞIYORLAR. KİMİNLE TC. BAŞBAKANI VE TC. HÜKÜMETİYLE. SLOGANLARI NE 3. KÖPRÜ İHALESİ DURDURULSUN. 3. HAVALİMANI İHALESİ İPTAL EDİLSİN, NÜKLEER SANTRALLER İPTAL EDİLSİN, TÜRKİYE ÇEVRESİNDE OLAN OLAYLARA ESKİDEN OLDUĞU GİBİ SESİNİ ÇIKARTMASIN. GEREKÇELERİ NE CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJELERİ ÇEVREYİ KİRLETİYORMUŞ. AVRUPADA VE ABD DE KİRLETMİYOR NEDENSE TÜRKİYEDE KİRLETİYOR. NEYMİŞ ESADD VE SİSİ DEMOKRATİK YOLLARLA YÖNETİYORMUŞ. GERİCİ DEĞİLLERMİŞ.??
yalan haber hocaefendi asla kişilerin oylarına müdahale etmez
Hadi canım... 1999 seçimlerinde cemaat hangi partiye oy verdi, nasıl verdi...
Allah bizi ve ülkemizi bu ikiliden korusun inşaallah görünürde birbirlerine karşı olumsuz gibi görünüyorlar ama gerçekte öyle deiller sırf akp yi yükseltmek oyları çoğaltmak milleti kandırmak için gülen bu şekilde konuşuyo...CHP MHP ve BDP partileri de az deildir bu partiler de AKP ye ve ABD ye çalışıyorlar herşey ortada bu bilinen bir gerçek ..bu rezillikleri yaşıyorsak sırf türk milletinin saflığı aptalca gülene ve tayyibe inanmaları yüzünden yaşıyoruz..(HZ. ÖMER buyuruyor ki: bir ülkenin komutanı yani başkanı iyiyse toplumu da iyidir.bir ülkenin komutanı kötüyse toplumu da kötüdür.)
Allah senin gibi düşünenlerdende bu ülkeyi korusun inşallah...
Allah sana ve senin gibilerine de akıl fikir versin inşaallah..yeter artık ne çekiyorsak hep sizin dangalaklığınız yüzünden çekiyoruz..aklınızı başınıza alın gidin de birinbci derecen araştırmAa yapıp kendiniz öğrenin objektif bişekilde kuş beyinsiz..bir kuşun kadar beynin aklın yok kuşlar bile senden daha akıllı
kime oy verecekler kafir cehape yemi... ırkçı mehape yemi? yoksa terörist şamanist bedepe yemi?
ulan geri zekalı bitek müslüman kendinizimi zannediyorsunuz beyniniz yosun bağlamış.ahmak adam sen git yazı yazmasını konuşmasını öğren aptal herif.
Seni Allah'ın gazabına sevkediyorum. Maun suresi( 4.5.6)
bunlar yakında müslümanlık bizim tekelimizde derlerse hiç şaşırmayın,zaten demiş yalakasının birisi,olum bak yeni şimdi cuma namazından geldim abdestimi sana küfür ederek bozdum,günahı senin..
provakatörlerin yeni seneryoları ama BA ŞA RA MA YA CAK SI NIZ.
İngilizler boş konuşuyor. Oyların yüzde 50'nin altında olduğuna yada gezi olaylarının Ak parti seçmenine zarar verdiğine dair tek bir delil yok. Tam tersi Chp'nin ne olduğunu gördüler.
KOCA KOCA Partiler (AKP-CHP-MHP) Üçbuçuk (rakam ile 3.5) Cemaatten MEDET UMUYOR... Ne kadar acı...
Tayyip erdoğan sert çıkışları olsada bu memleket için şuanda en iyi seçim Fettullah gülen ne derse desin o kendi seçimi ama Başbakan arkan sağlam kimse merak etmesin ortadogunu hali ortada kimse atıp tutmasın
BU SAATTEN SONRA HOCA EFENDİ DEMESİYLE OLMUYOR İNSANLARIN KENDİ DOĞRULARI VAR ESKİSİ GİBİ DEĞİL HER ŞEY PARMAKLARIN UCUNDA BİR TUŞLA DÜNYAYI ARAŞTIRA BİLİYORSUN KİMİN YANLIŞ KİMİN DOĞRU YAPTIĞINI BULA BİLİRSİN O ZAMANDA BİRİLERİN BİZLERİ YÖNLENDİRMESİNE GEREK YOK HER ŞEY ORTADA GERİSİ SİZ SEÇMENLERE KALMIŞ TAKTİR SİZİN
Dünya Amerikadan yönetilir.Diğer liderler kukla gibi oynatılır.
deniz gezmiş e selam olsun
aynen öyle deniz geçmişe selam olsun kahrolsun amerika emperiyalizi
sözde f.tipi ne sıfatla yorum yapar a.b.d.den. sen değilmisin t.c.nin başına a.b.d. yardımıyla a.k.p. yi t.c.nin başına getiren senin öğrencilerinden değillermi artık seni dinlemezmi oldular???dünya hiçmi islam ülkesi kalmadı .k,i? a.b.d.ye elin gavuruna yerleştin???azrail seni oradada bulur t.c.den kaçarsınız fakat azrailden kaçamazsınız ne sen nede müridlerin....
GS yöneticileri,artık Terim!in isteğine göre transver yapmayın.O artık misafir.Transfer yapacaksanız öncelik solbek,sonra Hamit'in yeri.
Dribenli yeni mi uyandın! Habere bak yorumuna bak. Bahçelerde maydonoz bu ne biçim lacivert. Admin sen de bu yorumu onayladın ya, sen de uykusuzsun demekki :)
sampiyon cimbom
Yalandan kim ölmüş. Hangi gazete ceza almış. ATIN HAyalle yaşayanıda yaşamayanıda. yada ya tutarsa senaryosu. Geç bunları anammm babamm geç bunlarııı
Türkiye'nin üçüncü dünya ülkesi olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu, demek ki oyun %5 ine sahip olan cemaat üyeleri kendi iradelerine değilde , liderlerinin iradelerine göre oy kullanıyor.
Kimden aldın haberi.Fitneci Ekonomistten.Sazan oldun atladın.İnsaf yahu!Sallamak bu kadar lkolay mı?
AKPARTİ VE CEMMAATTE SORMUŞLAR HERŞEYE ZAM YAPTINIZ PEKİ NEYİ UNUTTUNUZ HİÇ BİR CEVAP GELMEMİŞ ORALARDA OTURAN YAŞLI BİR DEDE AYAGA KALKMIŞ BEN BİLİYORUM DEMİŞ BİR TEK( MERHAMETE) ZAM YAPMADILAR.
işte siz halkın %55 ini bu aptalca yalanlarla kandırmaya çalışıyosunuz bilinki siz bu halkın akılları sayesinde ayakta duruyorsunuz biz ülke için oy veriyoruz sizse fanatizm peşindesiniz bu yalanlar sizin gibi aptalların ortamlarında döner durur %55 i sizi kaleye bile almaz güler geçer hani bi laf vardır BİLİYORSAN KONUŞ İBRET ALSINLAR BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR aynen böyle
'' BİLİYORSAN KONUŞ İBRET ALSINLAR BİLMİYORSAN SUS ADAM SANSINLAR ''sanırım bu söz tamda senin için söylenmiş.
ingilizleri ne ilgilendirir dünyanın başına ne geldiyse ingiliz yavşaklarından gelmiştir
Diğer Haberler