HABER

Güvenlik görevlileri memur oldu

BALIKESİR (İHA) - Telekom'daki güvenlik görevlileri, orman muhafaza memuru oldu.

Türk Telekom'un özelleşmesi sırasında kurum değiştiren birçok memurdan toplam 700 güvenlik görevlisi, orman teşkilatına nakloldu. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü bünyesine toplam 30 güvenlik görevlisi alınarak, teşkilatın merkez ve ilçelerdeki birimlerine yerleştirildi. Ormancılıkla ilgili hiçbir bilgiye sahip olmayan yeni memurlara uygulamalı eğitim verilmeye başlandı. Yeni orman muhafaza memurlarına tohum alma, tohumun doğal yollarla toprağa düşmesi, fidan dikimi, gelecek vaat eden ağaçların tespiti, ağaç budanması, ağaç kesilmesi gibi konular yerinde yapılan uygulamalı eğitimle anlatıldı. Sahadaki uygulamalı seminer, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Ermişoğlu, Koruma Şube Müdürü Nezir Şahbazoğulları, Sivil Kültür Şube Müdürü Mikail Deniz, mühendisler, Alaçam Orman İşletme Müdürü İlhan Topcan, işletme şefleri İbrahim Özen ve Adil Şencan'ın kontrolünde gerçekleşiyor.

Seminerin 31 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında 2 hafta süreceğini bildiren Balıkesir Orman Bölge Müdürü Tuncay Güçlükan, "Yalnız Türkiye'de değil tüm dünyada ün kazanmış olan karaçam ağacı, Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde yetişmektedir. Ayrıca, kızılçam ve sedir gibi birçok ağaç türü de bölgemizde bulunuyor. Türkiye'de iki işletme şefliği bulunan tek ilçe olma özelliğine sahip yer de Dursunbey'dir. Bu sebeple seminerin Dursunbey'de yapılmasını daha uygun gördük. Burada birçok uygulamayı rahatlıkla yapabileceğimiz alanlar mevcut" dedi.

Seminerin ikinci günü akşam saatlerinde ilçeye gelen Orman Genel Müdür Yardımcı Mehmet Ali Yılmaz, daire başkanı Erdem Kaplan ile birlikte orman muhafaza memurlarıyla akşam yemeği yedi. Muhafaza memurlarıyla sohbet eden Yılmaz, "İnsanlara iyi davranacağız. Ama, kötü niyetli kişilere de hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz" diye konuştu.

Yeni memurların kısa sürede ormancılığı öğreneceklerini kaydeden Yılmaz, "Yüzme öğretmek için önce denize atmamız lazım. Çünkü, orada biraz da kendi çabalayacak. Söylediklerimizi de yaptıklarında yüzmeyi öğrenmiş olacaklar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler