HABER

Güzellik uzmanlarından beden tiplemeleri

Güzellik uzmanları kilolarına göre kadınların beden tiplerini, elma veya armut olmak üzere ikiye ayırıyor. Estetisyen Nesrin Akdağ, kadın vücudunun kiloların yoğunlaştığı bölgelere göre belirli bir şekil aldığını belirterek, "Elma tipi bedende daha çok karın bölgesi, mide bölgesi, kollarda ve sırtta kilolar yoğunlaşıyor. Armut tipi dediğimizde ise daha çok kalça ve bacaklarda yoğunluk oluyor" dedi.

Güzellik uzmanlarından beden tiplemeleri

Elma veya armut tipleri dışında kilolu denilen hanımların da bulunduğuna dikkat çeken Nesrin Akdağ, böyle hanımların vücut problemleri ile uğraşmanın daha güç olduğunu belirtti. Akdağ, bedenleri elma veya armut tipine giren hanımların egzersizlerinde bu bölgelere yoğunlaşmaları halinde, ideal vücut formlarına kavuşabileceklerini ifade etti.

ARTIK ERKEKLERDE DE SELÜLİT GÖRÜLÜYOR

Uludağ'da Dermatokozmetoloji Sempozyumu'nda lazerle cildin pürüzsüzleştirilmesi, toksinlerin atılması, selülitlerin giderilmesi ve liposuction sonrası şekillendirme konusunda uygulamalı tanıtım yapan Akdağ, "Artık erkeklerde de selülit görüldüğüne göre herkesin kesinlikle doğal yiyeceklere ilgi göstermesi ve günlük egzersizlerini ihmal etmemesi gerekiyor. Lazer uygulamamız kesinlikle kilo vermek için değil, vücudu forma sokmak için yapılıyor. Bunu beslenme tarzı ve sporla desteklerseniz çok daha etkili olur" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler