Irlanda Haberleri Ve Son Dakika Irlanda Haberleri

Irlanda Haberleri Ve Son Dakika Irlanda Haberleri

İrlanda, resmi adıyla İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa da bulunan bir ülkedir. İngiliz ve İrlanda antlaşmasından sonra tam bağımsızlığına kavuşmuş ve 1 Ocak 1973’ten itibaren Avrupa Birliği Üyesi olmuştur. İrlanda Cumhuriyeti, egemen, bağımsız ve demokratik bir devlet olup Parlamento, başkan ve iki meclisten meydana gelir. Cumhurbaşkanı 7 yıl süreyle 18 yaşından büyük seçmenler tarafından seçilir. Senato 60 üyeli olup, 11 üyesi başbakan tarafından tayin edilir. Meclis ise 166 üyelidir. Mahallî idâre için ülke 27 bölge konseyine ve 4 ilçe konseyine ayrılmıştır. İrlanda, ekonomisi, elverişli olup toprakları genellikle verimlidir. Tarımda yulaf ve patates yetiştiriciliği başta gelmekte ve nüfusun çoğunluğu tarımla uğraşmaktadır. Topraklarının yaklaşık üçte ikisi çayırlık ve meralardan meydana geldiği için hayvancılık çok gelişmiştir. Sığır yetiştiriciliği hayvancılıkta başta gelir.

İrlanda Haberleri

Her şey bir anda oldu! Ayağı kayıp düşen kadının kalçasına metal direk saplandı

Kuzey İrlanda’nın Newry bölgesinde yaşayan 54 yaşındaki ismi açıklanmayan bir kadının başına gelen ilginç bir olay klinik vakaların incelendiği bir tıp dergisine konu oldu. İsmi açıklanmayan kadın olayın sonrasında hayatta kalabildiği için şanslı olduğunu ve kazaya hâlâ inanamadığını söyledi.

Trend 15-08-22 17:06

Ukrayna’dan İrlanda’ya gidecek olan mısır yüklü gemi, İstanbul'a ulaştı

Milli Savunma Bakanlığı, Ukrayna’dan İrlanda’ya gidecek olan 33 bin ton mısır ile Odessa Limanı'ndan hareket eden geminin İstanbul’un kuzeyinde belirlenen mevkiye ulaşarak demirlendiğini açıkladı.

Haber 06-08-22 15:22

Kiraladığı arabadan garip bir koku aldı! Bulduğu şeye inanamadı

İrlanda'da ismi açıklanmayan 20'li yaşlarından genç bir kadın kiraladığı araçta garip bir koku fark etti. Endişeye kapılıp kenara çeken ve aracı kontrol eden talihsiz genç bagajda çürümeye yüz tutmuş bir ceset bulunca şoke oldu. Cesedin kendisinden önce aracı kiralayan 40 yaşındaki bir adama ait olduğu tespit edildi.

Trend 23-07-22 17:17

Derisi yavaş yavaş çürüyüp düşüyor! Tek göz odada yavaş yavaş ölmeyi bekliyor

County-Down'dan eski bir taksi şoförü olan Ian Foster, nadir görülen bir hastalığa yakalandı. Böbrek yetmezliği ve deriyi çürüten nadir bir cilt hastalığı nedeniyle kendi evinde mahkûm olan 59 yaşındaki adam, son 2 yıldır çalışamaz halde ve kendi odasından çıkamıyor. Ailesi, evlerini şimdi tekerlekli sandalyeye mahkum olan adam için konforlu hale getirmek ve kalan ömrünü huzurla geçirmesi için çaba gösteriyor.

Trend 31-05-22 10:13

Hayvanseverlerin hedefi oldular! Gerçek kürklerini savundular: ''Ölüm tehditleri alıyoruz''

Kuzey İrlandalı Judi Caldwell ve sevgilisi Lukasz Dlubek, gerçek kürk meraklısı bir çift. Kürk koleksiyonu olan ikili, bu merakları sebebiyle internet üzerinden çok fazla eleştiri ve nefret söylemi aldıklarını iddia etti. Zaman zaman ölüm tehditleri bile aldıklarını söyleyen ikili, gerçek kürkün suni kürkten daha sürdürülebilir ve çevre dostu olduğunu söyledi ve veganlardan daha yüksek bir ekolojik ahlaka sahip olduklarını iddia etti.

Trend 24-05-22 14:17

46 yıl sonra ilk kez dışarı çıktı! Seri katil izin alınca şehrin sokaklarını dolaşmak istedi

İrlanda’da yaşayan 75 yaşındaki John Shaw isimli seri katil iki kadına tecavüz ve cinayet suçundan tam 46 yıldır hapisteydi. 1976 yılından beri hapishanede olan Shaw’a iki sivil memurun gözetiminde bir günlüğüne dışarı çıkması için izin verildi. Seri katilin ilk isteği ise Dublin sokaklarını dolaşmak oldu.

Trend 24-05-22 13:31

Ders sırasında hayallere dalmak çocuklarda öğrenmeyi olumsuz etkiliyor

Belfast'taki Queen Üniversitesi'nin araştırması, küçük çocuklarda ders sırasında başka şeyler düşünmenin, başka bir deyişle "zihin gezinmesinin" (mind wandering) öğrenmeyi olumsuz etkilediğini ortaya koydu.

Haber 20-05-22 15:14

Yeni salgın endişesi: Avrupa'da gizemli hepatit can aldı!

Dünyada koronavirüs salgını tüm hızıyla devam ederken, gizemli hepatit adı verilen hastalığın da yayılımı genişliyor. Gizemli hepatitin, yeni bir küresel salgına yol açabileceği endişesi git gide artarken İrlanda'da gizemli hepatit nedeniyle bir çocuk yaşamını yitirdi.

Haber 12-05-22 17:03

Kuzey İrlanda: Sinn Fein'in zaferi sonrası referandum tartışmaları

Kuzey İrlanda'da Birleşik Krallık'tan ayrılarak İrlanda Cumhuriyeti ile birleşilmesini savunan Sinn Fein'in seçim zaferi referandum tartışmalarını alevlendirdi.

Haber 08-05-22 17:28

Kuzey İrlanda'da Sinn Fein zaferinden sonra Birleşik İrlanda referandumu çağrıları

Kuzey İrlanda'da bölge parlamentosu üyelerinin belirlendiği yerel seçimde, İrlanda Kurtuluş Ordusu'nun (IRA) siyasi kanadı olarak bilinen Sinn Fein'in zafer kazanması, birleşik İrlanda için referanduma gidilmesi çağrısılarını tetikleyince siyasi kriz yarattı.

Haber 08-05-22 13:35

Kuzey İrlanda’da Sinn Fein’in Tarihi Seçim Zaferi

İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) eski siyasi kanadı Sinn Fein, Kuzey İrlanda tarihindeki ilk seçim zaferini kazandı. Sinn Fein, birleşik bir İrlanda'nın oluşturulmasını tartışmaya açma çağrısında bulundu

Haber 07-05-22 22:40

Yeni yıl kararları: Mobil uygulamalar kararlara uyulmasına nasıl yardımcı olabilir?

"Koşuya başla…. Sigarayı bırak… Daha sağlıklı şeyler ye…" Yeni yıla ilişkin kararlar sezonu resmen başlamış durumda. Bunlar birçok kişi için "yapılacaklar listesinde" yazılı kalıyor. Ancak aldığı kararları hayata geçirme konusunda kararlı olanlar teknolojiden de yardım alabilir.

Haber 18-04-22 11:46

Öğretmen yazdı! Okul gezisinde öğrencilerin gözünün önünde cinsel ilişkiye giren çifti ifşa etti

İrlanda’nın tarihi kalesi Kilkenny Castle’i öğrencileriyle birlikte ziyaret eden bir öğretmen yaşadığı ilginç durumu anlattı. Okul gezisi kapsamında öğrencilerin kale ziyareti gerçekleştirdiğini dile getiren öğretmen ismi açıklanmayan bir çiftin çocukların gözünün önünde cinsel ilişkiye girdiğini iddia etti.

Trend 05-04-22 16:05

Son dakika: Rus diplomatlara karşı harekete geçtiler! Açıklamalar peş peşe geldi

Son dakika haberi: Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri müdahalesi sürerken Avrupa ülkelerinden Rus diplomatlarına karşı hamleler devam ediyor. Son olarak İrlanda, Hollanda ve Belçika, ülkelerinde bulunan bazı Rus diplomatları sınır dışı etme kararı aldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 29-03-22 18:51

Belfast konusu nedir? Belfast oyuncuları kimlerdir?

Belfast gündemde yer alan konulardan biridir. Belfast adını ilk kez duyan vatandaşlar, normal olarak hemen arama motorlarına yüklenmeye başladı. Belfast nedir? Belfast ne demektir? şeklinde sorulan soruların sayısı artmaya başladı. İşte merak edilen Belfast'e dair detaylar!

Haber 28-03-22 14:48

İrlanda'da Rus büyükelçilik binasına kamyonla girmişti! O sürücü yakalandı

Rusya'nın Dublin Büyükelçiliğinin kapısına kamyonuyla çarpan sürücü gözaltına alındı. Öte yandan İrlanda'da protestocular, geçtiğimiz şubat ayında, Rus Büyükelçisi'nin aracını tekmelemişti.

Haber 07-03-22 22:08

İrlandalı vekilden Ukrayna ve Filistin için 'çifte standart' eleştirisi! Putin'e yaptırım uygulanması 5 gün sürdü, 70 yıldır eziyet edenlere...

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sürerken Rusya’ya yönelik yaptırımlarla yaratacağı etkiler de tüm dünyanın gündeminde. Rusya’ya yönelik çok sayıda ülkeden hızla gelen yaptırım kararlarının ardından İrlandalı milletvekili Richard Boyd Barrett tarafından Ukrayna ve Filistin'e "çifte standart" uygulandığı eleştirisi geldi. Barrett, Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulayan İrlanda hükümetini, aynı yaptırımları İsrail'e uygulamadığı gerekçesiyle "çifte standart"la suçladı.

Haber 06-03-22 19:05

Son dakika: Fırtına İngiltere ve İrlanda'yı vurdu... Kırmızı alarm verildi

Son dakika haberi: Eunice fırtınası İngiltere ve İrlanda'yı esir aldı. Saatlik 196 kilometreye ulaşarak rekor kıran fırtınada 1 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan fırtına nedeniyle İngiltere'de kırmızı alarm verilirken halka dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

Haber 18-02-22 22:46

İrlanda ve İskoçya'da yüksek enflasyon yüzünden halka destek dağıtılacak

İrlanda'da koalisyon hükümeti, geçim giderlerinin giderek yükselmesinin ardından 500 milyon euro ek yardım paketi açıkladı. Muhalefet ise paketin sembolik kaldığı yönünde hükümeti eleştirdi. İskoçya'da da enerji ve geçim masraflarına destek olarak 150'şer pound verilecek.

Haber 11-02-22 13:23

Kuzey İrlanda Başbakanı Paul Givan istifa etti! Uluslararası hukukun ihlali olarak nitelendirilen kararın ardından...

Brexit’in yankıları sürüyor. Kuzey İrlanda Tarım Bakanı Edwin Poots dün tek taraflı olarak Brexit gümrük kontrollerinin durdurulması talimatı vermişti. Bu talimatının verilmesinin ardından Kuzey İrlanda’daki bölgesel hükümetin Başbakanı Paul Givan, istifa etti.

Haber 03-02-22 20:36

Akılalmaz olay! İrlanda'da maaşını alabilmek için ölüyü postaneye götürdüler

Akıllara durgunluk veren olay İrlanda'da meydana geldi. Ölen bir kişinin emekli maaşını alabilmek için postaneye götürüldüğü bildirildi. Görevli bir personel destekle ayakta tutulan adamın iyi olup olmadığını sorunca, kimlikleri açıklanmayan 2 kişi, parayı alamadan adamı bırakıp postaneden kaçtı. İşte akılalmaz olayın detayları!

Haber 22-01-22 18:00

İş başvurularından cevap alamayan kadın, özgeçmişi yerine regl takip formunu gönderdiği fark etti! Gerçeği öğrenince utandı

İrlanda'nın başkenti Dublin'de yaşayan 23 yaşındaki Ashleigh Keenan, yaşadığı ilginç bir olayı sosyal medya hesabından anlattı. Uzun süredir işsiz kaldığını ifade eden Keenan, onlarca yere özgeçmişini (CV) göndermesine rağmen bir türlü dönüş alamayınca endişelendi. Özgeçmişindeki bilgilere güvenen Keenan ise durumu araştırmaya başladı, öğrendiği gerçek karşısında utancını gizleyemedi.

Trend 22-01-22 10:50

Yürüyerek geldiği estetik merkezinden cansız bedeni çıktı: Eşimi resmen orada kesip öldürdüler

İrlanda’dan İstanbul’a estetik operasyon yaptırmak için gelen 40 yaşındaki Kemal Güneş, iddiaya göre operasyon sırasında hayatını kaybetti. Güneş’in eşi Fidan Güneş, “Bir açıklama görmedik, eşimi resmen orada kesip öldürdüler. Yeğenine ‘ameliyat güzel devam ediyor’ diye söylüyorlar, ona haber vermeden eşimi başka hastaneye sevk etmeye çalışıyorlar. Elimize sadece cesedini verdiler, lütfen ne olur bana yardım edin” dedi.

Haber 18-11-21 12:14

Blarney Taşı’nın efsanesi nedir? Dünyanın her köşesinden gelerek bu taşı öpüyorlar

Blarney Taşı, İrlanda’nın turistik açıdan önemli yapılarından biri olarak kabul ediliyor. Dünyanın pek çok noktasından gelen turistler bir kaleye tırmanarak Blarney Taşı’na ulaşıyor. Oldukça yorucu olan bu tırmanışın ardından ise taşı öperek daha güçlü hitabet yeteneğine sahip olacaklarını düşünüyorlar.

Trend 27-10-21 15:26

Kuzey İrlanda ekibinde iki takım arkadaşı birbirine girdi!

Kuzey İrlanda ekiplerinden Glentoran'da oynayan Aaron McCarey, yedikleri gol sonrasında takım arkadaşı Bobby Burns'e saldırdı.

Spor 17-10-21 17:02

Korku ve hayranlığın aynı anda yaşandığı dünyanın en tehlikeli köprüsü: Carrick-A-Rede Rope

Kuzey İrlanda, dünyanın en ilginç ve tehlikeli köprülerinden biri olan Carrick-A-Rede Rope köprüsüne ev sahipliği yapıyor. 20 metre genişliğinde ve 30 metre yüksekliğindeki bu halat köprü eşsiz manzarasıyla görenleri kendisine hayran bırakıyor. Ballintoy kasabasının yakınlarındaki Antrim ilçesinde bulunan köprüyü geçmek göründüğü kadar kolay olmuyor. Ancak her yıl binlerce turist bu deneyimi tatmak için köprüyü ziyaret ediyor.

Trend 01-10-21 12:01

Ampute Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükseldi

İrlanda'yı 4-0 yenen milli takım, yarı finalde Rusya'nın rakibi oldu

Yurthaber 17-09-21 15:17

Uçakta şoke eden görüntü! Kimseyi umursamadan cinsel ilişkiye girdiler

İrlanda'da uçakta bulunan bir çift, kimseye aldırış etmeden cinsel ilişkiye girdi. Başka bir yolcu ise o anları, telefonu ile çekip sosyal medyada paylaştı.

Haber 17-09-21 08:40

Koronavirüs aşısı olmayan kadının cenazesi yürek burktu: Daha kucağına bile almadı

Koronavirüs tedavisi gören ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybeden İrlandalı kadının cenazesindeki görüntü yürek burktu. Doğum yaptıktan 1 hafta sonra ölen kadının yeni doğan bebeği tabutunun arkasında taşındı. Dört çocuk annesi 35 yaşındaki Samantha Willis'in koronavirüs aşısı yaptırmadığı belirtilirken acılı baba, eşinin yeni doğan bebeklerini daha kucağına bile alamadığını ifade etti.

Haber 27-08-21 08:35

İrlandalıların Türklere vefası! Drogheda United armasındaki ay-yıldızın öyküsü ve Türkiye ile ilişkisi...

Coğrafi konum olarak Türkiye'den oldukça uzak olan İrlanda'nın Drogheda United takımının armasında ay ve yıldız bulunuyor. Türklerle özdeşleşen ay ve yıldızın bir İrlanda takımının armasında olması ise merak uyandırıcı bir durum. Peki işin aslı nedir? İşte Drogheda United takımının armasındaki ay ve yıldızın hikayesi.

Spor 03-08-21 09:32

2030 Dünya Kupası için rekabet başladı!

2030 Dünya Kupası için en güçlü aday olan Britanya & İrlanda ortaklığına güçlü bir rakip çıkıyor: Suudi Arabistan & İtalya ortaklığı...

Spor 16-07-21 16:00

Dev maçta şok! Conor McGregor'un ayağı kırıldı

Karma Dövüş Sanatları'nda (UFC), tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği bir maç oynandı. Hafif siklette şampiyonluk yaşamış iki isim Conor McGregor ile Dustin Poirier kozlarını paylaştı. Maçta büyük bir şok yaşandı. Conor McGregor - Dustin Poirier'in karşılaşmasında McGregor'ın ayak bileği kırıldı. İşte maçta yaşananlar.

Spor 11-07-21 12:07

İrlanda’da 100 yılda değişen güzellik algısı! Geçmişten günümüze sadece 1 dakika

Moda ve trendler süreç içerisinde hızla değişen kavramlar olarak karşımıza çıkıyor. Bir sene önce herkes tarafından takip edilen bir trend sonraki yıllarda demode olabiliyor. Modanın ve kadınların 100 yıl içinde geçirdikleri değişimi gözler önüne seren ve bu sayede dikkatleri üzerine çeken 'Güzelliğin Yüzyılı' isimli proje, bu defa İrlanda’yı mercek altına aldı.

Kadin 20-05-21 17:38

Dev turnalar 300 yıl aradan sonra İrlanda’ya döndü

İrlanda folklorunun bir parçası olan, orta çağda genellikle evcil hayvan olarak tutulan ve 1700’lerde ülkede soyları tükenen dev turnalar, 300 yıldan sonra adaya geri döndü. Boyları 1,2 metreyi bulan turnalardan bir çiftin, adaya yerleşip yuva yaptığı açıklandı.

Haber 15-05-21 13:19

Kuzey İrlanda'da 50 yıl önce katledilen 10 sivilin masum olduğu ortaya çıktı

İngiliz askerlerin 50 yıl önce Kuzey İrlanda'da öldürdüğü 10 kişinin tamamen "masum" oldukları belirlendi.

Haber 11-05-21 18:30

Tarantula zehiri, tip 2 diyabet tedavisinde umut olacak

Örümcekler çoğu insanın fobisidir ancak yeni araştırmalar, sekiz bacaklı bu hayvanların tip 2 diyabetin tedavisine yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

Haber 30-04-21 10:40

Kuzey İrlanda Başbakanı istifa edeceğini açıkladı

Kuzey İrlanda'daki bölgesel hükümetin başbakanı ve Demokratik Birlik Partisi (DUP) lideri Arlene Foster, başbakanlık ve parti liderliğinden istifa edeceğini bildirdi.

Haber 28-04-21 19:35

Kuzey İrlanda'da bir polis memurunun arabasının altında bomba bulundu

Kuzey İrlanda'nın Dungiven kentinde bir polis memurunun arabasının altında bomba bulundu. Belfast Live haber sitesine göre bomba etkisiz hale getirildi.

Haber 20-04-21 18:48

Kuzey İrlanda'daki şiddet olayları yeniden başladı

Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta, İngiltere ile birlik yanlılarının Prens Philip’in ölümü üzerine ara verdiği şiddet eylemleri, cenaze töreni sonrası yeniden başladı.

Haber 19-04-21 23:34

Kuzey İrlanda'daki şiddet olaylarında bir araç ateşe verildi

Kuzey İrlanda'da devam eden şiddet olaylarında birlik yanlıları polise molotofkokteyli ve taşlarla saldırıp bir aracı ateşe verdi.

Haber 10-04-21 01:28

Kuzey İrlanda'da şiddet olayları devam ediyor

Kuzey İrlanda'da bir haftadır devam eden şiddet olaylarında molotofkokteyli, havai fişek ve taşlarla saldıran göstericilere polis müdahale etti.

Haber 09-04-21 03:07

Sığırcık kuşlarının göçünü ölümsüzleştirmek için 5 gün bekledi! Mucize gibi

Sığırcık kuşlarının göç sırasında tehlikelerden korunmak için yaptığı toplu gösteriyi fotoğraflamayı başaran İrlandalı fotoğraf sanatçısı James Crombie, kareyi ölümsüzleştirebilmek için fotoğrafı çektiği yerde 5 gün kadar konakladığını, 50 kez de bölgeye ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

Haber 28-03-21 16:15

Samsung drone ile Galaxy telefonları sahiplerine ulaştıracak

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, temassız teslimat konusunda yeni bir dönemi başlatıyor. İrlandalı bir şirketle ortaklık kuran Samsung, Galaxy cihazlarını müşterilerine drone ile ulaştıracak.

Haber 24-03-21 13:57

İki yalıçapkının dişi kuş için savaşı! Dakikalar boyunca havada durarak...

İki erkek yalıçapkını, Kuzey İrlanda'da gagalarını birbirine geçirmiş halde görüntülendi. Onların bu halde olmasına neden olansa dişi bir yalıçapkınıydı. Kur yapma telaşına giren kuşlar dakikalar boyunca havada kalıp mücadele verdiler.

Haber 24-03-21 07:48

Nüfusunun İstanbul’dan daha az olmasına çok şaşıracağınız Avrupa ülkeleri!

Napoleon’un “Dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu” sözü bu yedi tepeli muhteşem şehrin önemini gözler önüne sermiştir. Tarih boyunca pek çok medeniyetin uğruna savaşlar verdiği İstanbul Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu olmak üzere önemli devletlerin başkentliğini yapmıştır. Dünyada iki kıta üzerine kurulu tek kent olan İstanbul, özellikle 1950'li yıllardan itibaren yaşadığı göçlerle nüfusunu arttırdı.

Trend 15-03-21 15:34

İrlanda Oxford-AstraZeneca Kovid-19 aşısının kullanımını geçici olarak durdurdu

İrlanda'nın, Oxford Üniversitesinin ilaç firması AstraZeneca ile geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımını geçici olarak durdurduğu bildirildi.

Haber 14-03-21 19:16

Dünyanın dört bir yanından birbirinden ilginç 11 evlilik teklifi geleneği!

Dünya üzerindeki her ülkenin kendisine özgü bir kültürü olduğunu bilinen bir gerçekliktik. Günlük hayat uygulamaları içerisinde bile bu farklılıklar baş gösterir. Evlilik ritüelleri, cenaze seromonileri hatta yemek yeme şekilleri bile değişebiliyor. Örneğin Endonezya’da evlendikten sonra 3 gün boyunca tuvalete gidilmesi yasakken, Hindistan’da ise tuvalet kağıdı kullanılmıyor.

Trend 12-03-21 09:42

Sığırcık kuşlarının gökyüzündeki şaşkına çeviren görüntüsü!

İrlanda'da bir gölün üzerinde sürü halinde uçan sığırcık sürüsü, oluşturdukları şekille şaşkına çevirdi. Dev bir kuş görüntüsü oluşturan sığırcıkların bu anlarının ardında ise kuşkusuz bir emek yatıyordu. Fotoğrafçı tek bir etkileyici kare için bulunduğu yere 50 kez gidip geldi.

Haber 09-03-21 07:55

GOT hayranlarına özel: Game Of Thrones’un çekildiği gerçek hayatta gezilebilecek yerler

Game Of Thrones tüm zamanların en iyi televizyon dizilerinden biri olarak kabul ediliyor. Kült bir izleyici kitlesine sahip olan dizinin her bölümü büyük bir merakla beklendi ve sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Dizinin yıllardır devam eden başarısının ardında ise George RR Martin tarafından yaratılan ütopik dünyanın içinde gerçek yerlerin kullanılması yattı. İşte Game Of Thrones tutkunlarının dizinin atmosferini yaşayabileceği gerçek yerler...

Trend 17-02-21 16:47