HABER

Hakeme kafa attı

İZMİR (İHA) - İzmir'in Menemen İlçesi Seyrek Beldesi'nde 1. Amatör Küme'de mücadele eden 2 takım arasında oynanan karşılaşmada bir futbolcu, kendisine kırmızı kart gösteren hakeme kafa attı.

Edinilen bilgiye göre, 1. Amatör Küme'de mücadele eden Ulukent Belediyespor ve Harmandalı Belediyespor arasındaki karşılaşmayı yöneten hakem Timur Direkler, tribünlerden sahaya atılan rakı şişesini rakip takımın yedek kulübesine attığı gerekçesiyle Harmandalı Belediyespor oyuncusu Levent Çelik'e kırmızı kart gösterdi. Bunun üzerine Harmandalı Belediyesporlu futbolcular ile hakem arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Harmandalı Belediyespor oyuncusu Levent Çelik, tartıştığı hakem Timur Direkler'e kafa attı. Olayda çenesinden yaralanan hakem, daha sonra kendisine küfür ettiği gerekçesiyle Harmandalı Belediyespor Teknik Direktörü Hasan Sütçü'yü saha dışına gönderdi.

Ulukent Belediyespor'un 2-1 üstünlüğüyle devam eden karşılaşma ilerleyen dakikalarda daha da gerginleşti. Her 2 takımın da sert futbol oynaması ve futbolcuların küfür etmesi üzerine hakem Timur Direkler, Harmandalı Belediyespor ve Ulukent Belediyespor'dan 4 oyuncuya kırmızı kart, her 2 takımdan da toplam 10 oyuncuya sarı kart gösterdi. Olayların büyümesi üzerine hakem karşılaşmayı 82. dakikada iptal etti.

"BEN GÖREVİMİ YAPTIM" Gergin geçen maçın ardından hastanede tedavi gören hakem Timur Direkler, "İki takım da çok sert futbol oynadı. Teknik direktör bana küfür etti, ben de tribüne gönderdim. Futbolculardan biri sahaya atılan rakı şişesini karşı takımın kulübesine attı, ben de kırmızı kart verdim. Ortam daha da gerginleşti, 5 kırmızı kart, 10 sarı kart gösterdim. Kırmızı kart gösterdiğim bir futbolcu da çeneme kafa attı. Ben de maçın devam edemeyeceğini anlayarak iptal ettim" dedi.

Harmandalı Belediyespor Teknik Direktörü Hasan Sütçü de, "Ben 30 yıldır futbol oynadım, böyle bir maç görmedim. Biz zaten şampiyonuz. Karşı takım bize yenildiği zaman kümeden düşecek. Biz futbol oynadık. Ama hakem kart göstererek, ortamı gerginleştirdi. Haksız yere kart gösterdi" diyerek, maçın yeniden oynanması için haklarını arayacaklarını söyledi.

Hakeme kafa atan futbolcu Levent Çelik darp suçundan savcılığa sevk edildi. İfadesi alınan futbolcu Çelik, serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön