HABER

Hakim babanın avukat oğlu

EDİRNE (İHA) - Edirne'de Ağır Ceza Hakimi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Türkay'ın oğlu Mete Türkay, Edirne Barosu'nda düzenlenen törenle avukatlık ruhsatnamesini aldı.

Genç avukatın bu mutlu gününde Türkay Ailesi biraraya geldi. Törende Ağır Ceza Hakimi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Türkay, eşi Jale Türkay ve İstanbul'da Danışman Psikolog abla Aşina Türkay da hazır bulunurken, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Harika Türkay, ağabeyinin törenine katılamadı. Edirne Baro Başkanı Avukat Metin Kıray, Mete Türkay'ı ikinci nesil hukukçu olarak kazandıklarını belirtti. Kıray, "Yargıç ağabeyimiz Sayın İbrahim Türkay'ın oğlu Mete Türkay, stajını başarıyla bitirdi. Hukukçu ailenin devamına vesile oldu" diyerek Mete'ye avukatlık yemini ettirip, ruhsatnamesini verdi.

Ağır Ceza Hakimi ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Türkay, oğlunun cübbesini giydirerek, bir avukat olarak oğlundan isteklerini şöyle sıraladı:

"Avukatlık mesleği Hakimlik kadar kutsal bir meslek. Oğlum, Avukatlık Mesleğini tercih etti. Avukatlar hakimlerin doğru karar vermesinde yardımcı olmaktadır. Avukatların yaptığı iş kutsaldır. Oğlum Mete stajını başarıyla bitirdi, bundan sonra meslek yaşamında da başarılı olacağına kalpten inanıyorum. Kendisinin hakkın haklının yanında olmasını, çok değil; helal kazanmasını istiyorum. Ben babası olarak onlara haram lokma yedirmedim."

Bir yıllık stajını Edirne Adliyesi ve Avukat Mustafa Yüksel'in yanında başarıyla tamamlayan Mete Türkay, "Doğduğumdan beri hukukun içindeyim. Avukatlık mesleği düşüncesi lise ikinci sınıfta şekillendi. Avukatlık, yargının savunma kısmını oluşturuyor. Değerli ve saygın bir meslek. İstediğim meslekti, yeni bir adım, mutluyum, heyecanlıyım. En kısa zamanda büromu açmayı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler