HABER

Hakkari'de kar yağışı

Hakkari'de sabahın ilk saatlerinde yağan yoğun kar yağışı Hakkarililer'i evlerine hapsederken kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu belirtildi.

Hakkari'de kar yağışı

Yoğun kar yağışı yüzünden Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçeleri ile karayolu ulaşımının durduğu bildirildi. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkilileri, 118 köy yolunun tamamen ulaşıma kapandığını, yol açma çalışmalarını ise güçlükle sürdürdüklerini belirtti. Kar kalınlığı şehir merkezinde 1 metreye ulaşırken, yüksek kesimlerde ise 2 metreyi aştığı bildirildi. Şehirde birçok araç kara gömülürken, okullardaki öğrenciler de yağan kara ve getirdiği olumsuzluğa aldırış etmeden kar topu oynayarak eğlendiler.

Şehirdeki seyyar satıcılar ise tezgahlarının kar altında kalması nedeniyle bugün işbaşı yapamadı. Yolların kapalı olması nedeniyle vatandaşlar, küreklerle yolları açmaya çalıştılar. Hakkari -Van karayolunun ulaşıma kapanması yüzünden otobüs seferlerinin iptal edildiği ve onlarca yolcunun Hakkari'de mahsur kaldığı belirtildi. 112 Acil Servis ise trafik kazalarına karşı ve köylerde mahsur kalabilecek hastaların kurtarılması için 3 adet tam donanımlı ambulanslarını hazırda bekletiyor. Elektrik ile telefon hatlarında arızaların meydana geldiği öğrenildi.

Bu arada, kar yağışının aralıksız devam etmesi yüzünden okullar saat 11.00'den itibaren tatil edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön