Hamileleri koronavirüsten koruyan kadın doktor: Başıma bir şey gelirse...

İzmir'in Bornova ilçesindeki Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nde görevli olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Saygılı (35), Kenya'daki Kakuma Mülteci Kampı'nda gönüllü olarak hizmet verdi. Bu sürecin ardındansa hamileleri koronavirüsten korumak için mücadele etmeye başladı. Zorlu süreçte 5 yaşındaki kızına sarılamadığını belirten Saygılı, 'Ona uzak kalmamız gerektiğini söylediğimde karşıma geçip ağlıyor. O ağlayınca ben de ağlıyorum' dedi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele eden doktorlar arasında, kritik öneme sahip olan servislerden biri de Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorları oldu. Daha önce, gönüllü olarak gittiği Kenya'daki Kakuma Mülteci Kampı'nda kısıtlı imkanlarla mültecilere sağlık desteği veren, Bornova Türkan Özilhan Hastanesi'nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Saygılı da koronavirüse yakalanan hamileleri kurtarmak ve bebeklerin sağlıklı şekilde dünyaya gelmesini sağlamak için mücadele eden doktorlardan biri oldu.

'Kızım, sarılamadığım için ağlıyor'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
sağlam dıs görev parası almıştır babasının hayrına gitmediya
Bu nasıl vicdan yosunu bir yorum. Bari susda içindeki kötülüğü etrafına saçma. Bir Anne'nin özverisi sonrası çocuğuna özlemine dile getirmesi anca bukadar vicdansızca değerlendirilebilir.Allah sizin gibi cahillere beynini kullanmayı nasip etsin..
gerizekalı ne kadar para verirsen ver insanları inanmadığı şeyler uğruna ölüme gonderemezsin
Gerçek olamazsın kadın okumuş millete hizmete adamış kendini bırakta alsın dünya parayı
Yıllardır bu memlekette vatanını savunurken çoluk çocuğunu bırakıp şehit olanlar bu kadar aglamadilar. Yeter artık sağlık çalışanı sağlık çalışanı kına geldi.
her üç haberden beşi tamam Allah razı olsun artık ne diyeceğiz başka
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler