'Hatay 1938' 10 Kasım'da yayınlanacak

Özel Denizli Seviye Okulları öğrencileri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla kısa film projesine imza attı. “Hatay 1938” kısa film haline getiren ekip, 4 farklı tarihi mekanda profesyonel bir ekip tarafından çekilen film 10 Kasım’da yayınlanacak.

'Hatay 1938' 10 Kasım'da yayınlanacak

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım için az bir zaman kaldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım'da Atatürk'ü çeşitli etkinliklerle anacağız. Bu etki kapsamda Özel Denizli Seviye Okulları öğrencileri, Atatürk’ü ölüme götüren en önemli olaylardan biri olan Hatay sorununu “Hatay 1938” kısa film haline getirdi.

Öğrenciler, yaptıkları çalışmanın Ata’ya duydukları saygı ve minnetti ifade etmek için hazırladıklarını belirttiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Denizli Seviye Okulları Mahmut Çatlık, “Özel Denizli Seviye Okulları, Cumhuriyetine ve Ata’sına sahip çıkmaya devam ediyor. Bu projede amacımız Atatürk’ü ölüme götüren en önemli olaylardan biri olan Hatay sorununu anlatmaktı. Özel Denizli Seviye Okulları olarak Türkiye’nin en büyük öğrenci prodüksiyonunu hayata geçirdik. Ata’ya duyduğumuz saygı ve minnetle bu diplomatik başarıyı “Hatay 1938” adıyla filme uyarladık. 80 öğrencinin katılımı ile dört farklı tarihi mekanda profesyonel bir ekip tarafından çekildi. Kullanılan kostüm kurumumuz ve öğrencilerimizin bireysel çabalarıyla tedarik edildi. Hep birlikte o günlere gittik. Bu duyguyu paylaştık.Okul olarak projenin her safhasında hiçbir fedakarlıktan çekinmeden desteğimizi devam ettirdik.Büyük hayal kurup birçok emek vererek tamamladığımız bu projeyi sizlerle paylaşmak için 10 Kasım’ı büyük bir heyecanla bekliyoruz ”diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler