Havayı kirleten araçlara bin 700 tl ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, motorlu taşıtlara yönelik egzoz emisyon denetimlerine hız verdi.

Yapılan kontrollerde egzoz emisyon değerleri yüksek çıkan araçlara bin 700 TL para cezası kesildi. İstanbul’da trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin önüne geçmeye çalışan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, motorlu taşıtlara yönelik denetim yapıyor. Ekipler bu kapsamda TEM Otoyolu Mahmutbey gişelerinde kontrol yaptı. Yapılan kontrollerde egzoz emisyon değerleri normal çıkan araçlara teşekkür edilerek gönderilirken, değerleri limitin üzerinde çıkan araçlara ise bin 700 TL ceza kesildi.

Yapılan kontrollerde egzoz emisyon değerleri yüksek çıkan Ahmet Keskin, aracının bakımlarının tam olduğunu ve egzoz muayenesi yaptırdığını söylese de yetkililer değerlerin çok yüksek olduğunu ve çevre kirliliğine neden olduğunu belirterek, bin 700 TL para cezası kesti. Keskin ise daha önce böyle bir uygulamaya rastlamadığını ve cezayı ödemeye gücünün yetmeyeceğini belirtti. Denetim yapan yetkililer, araçlarına egzoz emisyon ölçümlerini yaptırmamış olan sürücülere 842 TL, limit değerlerini araşarak havayı kirleten araç sahiplerine ise bin 700 TL ceza kesildiğini belirtti. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
gayet yerinde bir uygulama.. zehir kusuyorlar resmen..
Ankarada da son yıllarda mantar gibi beyaz minibüsler türedi hiç bir trafik kuralı tanımayan bu taşıtlar ayrıca mazot yerne 10 numara yağ ile işletilmekte ve onların ekzozlarıda çok pis duman kusmakta acilen Ankaraya da bekliyoruz yetkilileri göreve
Diğer Haberler