Hawaii'de atlı hasta ziyareti

Ankara (AA)- Hawaii'de bir kişi, hastanede yatan akrabasının moralini yükseltmek için "onun en sevdiği atı" da yanına alarak ziyaretine gitti.

Wilcox Memorial hastanesi, bu beklenmedik ziyaretten sonra evcil hayvanların hastaneye sokulmasıyla ilgili yönetmeliğinde değişiklik yapmak zorunda kaldı. Hastane yetkililerinin verdiği bilgiye göre, hastanenin girişinde şaşırtıcı bir şekilde hiçbir engellemeyle karşılaşmadan asansöre binmeyi başaran ziyaretçi ve atı, hastanenin güvenlik görevlileri tarafından üçüncü katta yakalanabildi. Hastaysa ziyaretçinin getirdiği sevili atını görebildi, ancak bu kez de ziyarete getirilen atın yanlış at olduğu
ortaya çıktı.

Hastane sözcüsü Lani Yukimura, hastanenin atlara değil ancak köpekler ve kedilere ziyaret hakkı verebildiğini belirtti. Sözcü, güvenlik görevlilerinin ziyaretçiyle atını zorla da olsa dışarıya çıkarmayı başardığını anlattı. Star Bulletin gazetesinin haberine göre de, ziyaretçi atla hastaneye girmeyi, lobideki danışma masasında kimsenin olmamasından faydalanıp girmeyi başardı ve aynı zamanda lobiden hasta odasını telefonla arayıp geldiğini bildirdi.

Haberde, ziyaretçinin, hastaneden çıkarıldıktan sonra atını treylerine koyup otoparktan ayrıldığı belirtildi.