Hayalet berberler Hindistan'daki kadınların korkulu rüyası: Kadınları bayıltıp saçlarını kesiyorlar

Bu işin arkasında bir deli mi, yoksa peruk endüstrisi mi var?

Hayalet berberler Hindistan'daki kadınların korkulu rüyası: Kadınları bayıltıp saçlarını kesiyorlar

Hintli kadınların saçları dillere destan...

Aloe Vera suyundan Hindistan cevizi yağına, elma sirkesine birçok gizli taktiği var Hintli kadınların... Upuzun, ipek gibi saçlarını özenle koruyorlar, alımlarına alım katıyorlar; e hâl böyle olunca dünya peruk endüstrisindeki liderliklerini de korumaya devam ediyorlar.

Öyle ki, Hollywood yıldızlarının dahi peşinde olduğu Hint postişlerinin parça başı fiyatı 4000-4500 Dolar'lara dek fırlamış durumda!

Ne olur ne olmaz biz bu bilgiyi önden verelim, ardından haberimize geçelim :)

İlk haber Temmuz başında çıktı; sonra yayıldıkça yayıldı bu hırsızlık furyası!

Üstelik alışıldık bir hırsızlık da değil, kurbanını bayıltıp saçlarını kesen 'hayalet berberler'den bahsediyoruz!

Temmuz başında Rajasthan eyaletinde ortaya çıkan hırsızlık vakaları Haryana eyaletine de sıçramış, Ağustos başı itibariyle de 50'yi geçmiş durumda. Bölge kadınlarını paranoyaya ve korkuya sürükleyen vakalardan birinin kurbanı da 53 yaşındaki Sunita Devi. Evin giriş katında yalnızken, parlak renkli giysiler giyen yaşlı bir adam tarafından bayıltıldığını ifade eden ve halâ travmada olan şanssız hanımefendinin sözleri şöyle devam ediyor;

"Çok güçlü bir ışık beni bayılttı. Bir saat sonra kendime geldiğimde saçımın kesilmiş olduğunu gördüm. Ne uyuyabiliyor ne de bir şeye odaklanabiliyorum. Rajasthan'da da buna benzer olaylar olduğunu okumuştum ama bana olacağını tahmin etmiyordum."

Hırsız ekibi ertesi gün de komşuya uğramış!

Hırsız 'ekibi' diyoruz, çünkü belli ki tek bir hayalet berber yok. Sunita Devi'den birkaç apartman ötede oturan Asha Devi, bir kadın saldırgan tarafından banyoda bayıltılmış, saçları kesilmiş ve yere atılmış.

Mahallede oluşan korku ve paranoya hali sonrasında Asha Devi ve ailesindeki diğer kadınlar başka bir eyalette yaşayan akrabalarının yanına gitmişler.

Olaylarla ilgili polis soruşturması devam ediyor...

Ancak pek bir sonuca ulaşılabilmiş değil. Polis sözcüsü Ravinder Kumar, şikayetlerin soruşturulduğunu ancak olay yerinde hiç bir ipucuna rastlanmadığını, hattâ kurbanların tıbbi testlerinde de anormal bir sonuca ulaşılmadığını belirtiyor.

Üstüne üstlük hırsızlara hayalet berber ismi takılması da boş yere değil; olayların hiçbirinde

kurbanlar haricinde saldırganları gören, tanıklık yapabilecek olan kimse yok.

Bu durum da çeşitli teorileri beraberinde getiriyor;

Olayları araştıran BBC muhabiri Vikas Pandey, toplumda ortaya atılan teorileri ilgili haberde paylaşmış. Akla en yatmayan teori elbette bu vakaların doğaüstü güçlerin işi olduğu.

Bir başka teori organize bir suç çetesinin sorumlu olduğu yönündeyken; bir diğeri de "büyücü doktorlar" diye adlandırılan bilinen tantriklerin, daha çok hasta/müşteri çekebilmek için insanlara saldırdığı.

Hindistan Rasyonalist Derneği Başkanı Sanal Edamaruku'nun ortaya attığı teori ise saçları kesilen kurbanların kalbini kıracak cinsten;

"Bunun arkasında mucize ya da doğaüstü bir güç yok. Bu şikayette bulunan kadınlar psikolojik bir çatışma yaşıyor olmalı. Bu tür olayları duyunca onu taklit ediyorlar. Hatta bazen bunu bilinç dışı yapıyorlar."

O zaman biz de organize suç çetesi teorisine küçük bir ekleme, bir hatırlatma yapalım;

...ve tekrarlayalım; Hollywood yıldızlarının dahi peşinde olduğu kaliteli Hint postişlerinin parça başı fiyatı 4000-4500 Dolar'lara dek fırlamış durumda...


Kaynak: BBC.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler