Hayalet şehir: İstanbul'da yollar boş kaldı

10 günlük Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte tatilciler İstanbul'dan ayrılınca, dün büyük yoğunluğun yaşandığı yollar boş kaldı. Hafta sonu yoğunluk yaşanan şehirde trafiğin bugün yüzde 9 olduğu görüldü. E-5 Karayolu'nda ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de herhangi bir yoğunluk yaşanmazken, D-100 Karayolu'nun Kocaeli geçişinde de yoğunluk yoktu. Maddi hasarlı kazalar nedeniyle bazı bölgelerde ulaşım yavaşlasa da tatilcilerin yollarına devam ettikleri bildirildi.

Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olarak açıklanmasının ardından tatilini dışarıda geçirmek isteyen bazı vatandaşlar dün İstanbul’dan ayrıldı. Hafta sonu özellikle Cumartesi günleri yoğunluk yaşanan şehirde yollar boş kaldı.

Kentte trafik yoğunluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) verilerine göre yüzde 9 olarak görülürken, E-5 Karayolu’nda ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ise herhangi bir yoğunluk yaşanmadı.

KOCAELİ'DE YOĞUNLUK YOK

Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Kocaeli geçişinde yoğunluk yaşanmadı. 10 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle dün akşam saatlerinde TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun İzmit kesiminde Ankara istikametine doğru yoğunluk yaşandı.

Bu sabah tatilin ilk gününde TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nda yoğunluk yaşanmadı. Ankara istikametindeki diğer günlere nazaran daha fazla araç olurken, trafiğin akışında sorun oluşmadı.

Zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar nedeniyle bazı bölgelerde ulaşım yavaşlasa da tatilciler yollarına devam etti. (Ajanslar)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
aman aman gitsin millet sehir nesfes alsın esas istanbulda kalınır bayramda baska yere gidilmez güney tıklım tıklım
gidin de gelmeyin ulaaannn!!!!!!!!!!
bu haber yalandır her yer trafik insanları kandırmayın avcılarda bi başlıyor sonra her yer trafik her bayram aynı yalan haberi yapıyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler