HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan:

"Türkiye'de 59 milyon insanın oyuna talibiz. HDP, Kürtler, Azeriler olmadan, Terekemeler TBMM'ye gitmeden, orada bir temsiliyet olmadan bu ülkede demokrasi olmaz"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Türkiye'de 59 milyon insanın oyuna talip olduklarını belirterek, "Bu ülkeye, halkların kardeşliği HDP ile gelecek." dedi.

Buldan, partisince Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen miting ve milletvekili aday tanıtım programında partililere hitap etti.

HDP'nin Türkiye'yi yönetmeye aday olduğunu belirten Buldan, "Türkiye'de 59 milyon insanın oyuna talibiz. HDP, Kürtler, Azeriler olmadan, Terekemeler TBMM'ye gitmeden, orada bir temsiliyet olmadan bu ülkede demokrasi olmaz. Bu ülkeye, halkların kardeşliği HDP ile gelecek." diye konuştu.

24 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin geleceği için başka önem taşıdığını aktaran Buldan, şöyle devam etti:

"Bu ülkede, zulümlerin, gözyaşının, kanın olmadığı, barışın, hep birlikte yaşamanın, yeni yaşamın, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, Türk'üyle, Kürt'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle barış içinde yaşamanın teminatı HDP'dir. İşte bunun için bizi barajın altında bırakmaya çalışıyorlar ama biz barajları aşacağız, sel olup akacağız."

Buldan'ın konuşmasının ardından HDP Kars milletvekili adayları tanıtıldı.