HABER

"Her cinayette bir ipucu bulunur"

ERZİNCAN (İHA) - Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hamit Hancı, aynı üniversitede öğretim üyesi olan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastıyla ilgili toplanan delillerin çok iyi incelenmesi gerektiğini söyledi.

İHA muhabirinin, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin ardından, bazı yayın organlarında cinayetin çok profesyonelce işlendiği ve suçluların iz bırakmadıkları şeklinde çıkan haberler ile ilgili sorusunu cevaplandıran Prof. Dr. Hamit Hancı, Prof. Dr. E. Locard'ın, "Her temas bir iz bırakır" şeklindeki teoremini hatırlatarak, "Locard teoremine göre en profesyonelce işlenen cinayetlerde bile bir ipucu vardır. Bu nedenlerle, cinayetten sonra olay yeri incelemesi, otopsi ve diğer araştırmalar çok dikkat ve özenle yapılmalıdır" dedi.

Üzücü olay sırasında İzmir'de yapılan Acil Tıp Kongresi'nde bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. Hamit Hancı, bu sebeple konuyla ilgili fazla görüş belirtemeyeceğini belirtti. Prof. Dr. Hancı, suikast ve sonrasındaki incelemelerle ilgili kendisinden herhangi bir talepte bulunulmadığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön