Hollywood'da Karayılan sürprizi

Amerikan dizisinde Murat Karayılan dialogları dikkat çekti.

Hollywood'da Karayılan sürprizi

Hollywood yapımı Amerikan dizisi Covert Affairs'de PKK'ya silah satan bir Yunan iş adamını engellemek isteyen CIA ajanına, Ankara'da görev yapmış bir başka CIA ajanı yardım ediyor. İkili arasındaki diyaloglarda “PKK'nın lideri Murat Karayılan”, “Roketatarlar Çankaya'ya gidiyor” gibi ifadeler dikkat çekiyor.

USA Network adlı kanalda yayınlanan dizinin 2. sezonunun 7. bölümü İstanbul'da çekilmiş, başrol oyuncularından Auggie Anderson (Christopher Gorham), İstanbul Caz Festivali'nde Jehan Barbur'u dinlemişti.

Covert Affairs'in 4. sezonunun 5. bölümü, ABD'deçarşamba akşamı yayınlandı.

Senaryoya göre, başroldeki Piper Perabo'nun canlandırdığı Annie Walker adındaki kadın CIA ajanı, Dion Stavros adlı Yunan işadamının illegal örgütlere silah satmasının önüne geçmeye çalışıyor. Annie Walker; eski bir CIA muhbiri olan Stavros'u durdurmak için, halen Hamburg'da görev yapan, daha önce 9 ay boyunca Ankara'da çalışmış bir başka CIA ajanından yardım alıyor.

Tarel Birkin adındaki bu ajanın aslen PKK'ya odaklandığı, ancak El-Kaide'nin Kürt kolları için diplomatik yazışmalar yaptığından söz ediliyor.

Annie Walker; “kimliğini gizlemesi gereken” Tarel Birkin'in PKK konusunda uzman olup olmadığını anlamaya çalışırken, aralarında şu diyalog geçiyor:

- Sen Ankara'daki hücreevinde çalışan bir teröristsin!

- Adım Mirko Baradost. 16 yaşından beri PKK'dayım.

- Nerede doğdun?

- Diyarbakır'da.

- Kardeşin ne iş yapıyor?

- Ömer... İstanbul'da araba tamircisi.

- Öğretmeninin adı?

- Gabar Zaragoş. Türkçe'yi bana o öğretti. Bizim sokaktaki barda arada sırada görüyorum.

- PKK'nin lideri kim?

- Murat Karayılan.

- Yardımcısının adı ne?

- Fenel Abdullah.

- Fenel'in lakabı ne?

- Keçi.

- Hayır. Gulakam! (Kürtçe)

- Gulakam. Evet hatırladım.

- Roketatarlar nereye gidiyor?

- Çankaya'daki merkezimize.

- Çankaya?

- Evet. Hücreevine.

- Çankaya'daki ev 3 ay önce kapandı!

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
holywood bile anladı gücümüzüü!!1
Tarihte bir devletin var mı? Hangi güç? Ancak sizden büyük hain gelmemiştir dünyaya, bu konudaki gücünüz tartışılmaz...
bu filmin senaryosunu yazan kesin içimizden bir iş birlikci bizi bu kadar iyi anlatan bir senaryo daha okumadım öhh chp liler yine cıktı karsımıza
Hangi dangalak şerefsiz pkk ile masaya oturup pazarlık yaptıysa senaryosunu da o yazmıştır;okumana gerek yok;gerçi okuma yazman da yoktur senin; makarnacı kıl dönmesi...
ula oğul senin gibi geri kafa görülmemiştir.ne alaka CHP .esas işbirlikçi olan BOP eşbaşkanı kimse ve illede açılım diyen kimse odur.ama senin kafan basmaz bu yorumada.makarnanı zıkkımlan yorum yapmayıda bir daha deneme!!!!! pkk ileen fazla flört eden parti akp mi yoksa başka partimi..
vay be şimdi klavye delikanlıları atıp-satmaya devam eder hatta vatanı kurtarırlar şimdi bakın görün :)
BU İŞTE Bİ İŞ VAR. ORTALIK KARIŞTIRICILARI YİNE MEYDANDA .
anlayamadığım ne biliyormusun bu hainleri nasıl bu kadar haber yapabiliyorlar ulan bunlar kendi vatanımızı koruyan askerlerimizi öldürenlerin başı yazıklar olsun ki bu durumu buralara gelmesine izin veren insanlara!
Bu bir film dizisi degil bir belgeseldir, aradaki farki bilen coktur sanirim.
her şekilde yedikleri naneleri gizlerler . Filmi ilede milleti uyuturlar lanet köpekler bizim millette aha yeni filim çıkmış bas parayı
Diğer Haberler