HABER

Hollywood'un Türk oyuncusu Alex Demir NY'de

NEW YORK (İHA) - Hollywood'un Türk oyuncusu Alex Demir, aktör olmasının astronot olmayı başarmak anlamına geldiğini belirterek, "Zorluklara rağmen bırakmadım, hayallerimi gerçekleştirdim" dedi.

Türkiye'den bir çok oyuncunun şansını denediği ancak bir türlü tutunamadığı Hollywood'da uzun yıllar başarılı bir performans sergileyen Alex Demir, Türk Külter Merkezi'nin organizasyonu ile New York'ta yaşayan Türkler ile buluştu. Zorluklarla dolu Hollywood yolculuğunu bütün içtenliği ile anlatan Demir, asıl adının Murat olduğunu ancak yapımcıların, aksaksız İngilizcesi dolaysıyla Alex adını verdiğini söyledi. Göçmen bir ailenin oğlu olarak New York'ta doğup büyüdüğünü ifade eden Demir, soyadını kesinlikle değiştirmeyi düşünmediğini ifade etti. Üniversitede siyaset bilimi okuduğunu annesinin tüm itirazlarına rağmen gizlice oyunculuk dersleri aldığını kaydeden Demir, " Benim aktör olmam astronot olmak gibi bir şey. Zorluklara rağmen bırakmadım. Hayallerimin peşinde koştum ve gerçekleştirdim. Şimdi yapmaktan mutluluk duyduğum şeyi yapıyorum" dedi. Önceleri Broadway şovları ile başladığını ardından da oyunculuğunu Hollywood'a taşıdığını ifade eden Demir, bu süreçte çok zorluk çektiğini dile getirdi.

Burada başarılı olmada yeteneğin tek başına yeterli olmadığı ve tanıdık birilerinin yardımı olmadan bir şey yapılamayacağını dile getiren Demir, "5 yıl hatta 10 yıl deneyip bir şey olmadığını görünce ülkelerine dönen çok oyuncu var" dedi. Hoolywood'da Türklere karşı bir önyargı olmadığını ancak bir yanlış anlaşılma bulunduğunu anlatan Demir, insanların TV'lerden, filmlerden öğrendikleri doğrultusunda Türkleri tanıdığını ve bunun da çok olumlu olmadığını ifade etti. Sektördeki Türk sayısının artmasının
önemine değinen Demir, Amerikalıların bu yanlış imajın alternatifini görmedikleri için bu yanlış anlamanın süre geldiğini kaydetti.

Türk oyunculardan Uğur Yücel ve Şener Şen'i beğendiğini, ayrıca Nuri Bilge Ceyhan'ın tarzını beğendiğini ifade eden Demir, Yeşilçam hakkında bir bilgisi olmadığını zaman zaman bazı teklifler geldiğini söyledi. Türkçesinin çok iyi olmadığını belirten Demir, Türkçe olarak "Ancak derdimi anlatabiliyorum" diye konuştu.
Etkinlikte Demir'in filmlerden oluşan bir sinevizyon gösterisi de yapıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön