HABER

Hrant Dink cinayetinde ByLock iddiası

Hrant Dink cinayetinin perde arkasına ilişkin araştırmalarıyla bilinen Gazeteci Nedim Şener, Dink davası sonucu tutuklanan FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün'de 'ByLock' olduğunu iddia etti. Şener, bugün kaleme aldığı “Dink cinayeti sanığı çifte Bylock’çu gazeteci” başlıklı yazısında, 19 Ocak 2007’den beri cinayetin üzeri yalanlarla örtülüyordu. En acısı öldürülen bir gazeteci cinayetinin üzerinin FETÖ’cüleri aklamak için meslektaşı gazeteciler tarafından örtülmesiydi" ifadesini kullandı."

Hrant Dink cinayetinin perde arkasına ilişkin araştırmalarıyla bilinen Gazeteci Nedim Şener, Dink davasından tutuklu FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün’de “ByLock” olduğunu kaleme aldı.

Nedim Şener, Posta gazetesindeki bugünkü “Dink cinayeti sanığı çifte Bylock’çu gazeteci” başlıklı yazısında, “Neredeyse 10 yıldır Hrant Dink cinayetinde Fethullahçı Terör Örgütü üyesi istihbaratçı, polis, jandarma, savcı, hakim, müfettiş ve gazetecilerin rollerini anlatmaya çalışıyorum. 19 Ocak 2007’den beri cinayetin üzeri yalanlarla örtülüyordu. En acısı öldürülen bir gazeteci cinayetinin üzerinin FETÖ’cüleri aklamak için meslektaşı gazeteciler tarafından örtülmesiydi. Bu rezilliği ömrüm yettiğince anlatacağım” ifadelerini kullandı.

“ERGENEKON OPERASYONLARI İÇİN EN ÖNEMLİ ALGIYI YARATMIŞTI”

FOX TV Haber Müdürü Ercan Gün ile ilgili yeni bir bilgi öğrendiğini belirten Nedim Şener, Ercan Gün’ün Dink cinayetindeki rolünü şöyle anlattı:

“Ercan Gün, Hrant Dink’in katili Ogün Samast 20 Ocak 2007 akşamı Samsun otogarında yakalandıktan sonra arkasında Atatürk’ün sözü yer alan bir posterin önünde jandarmalar arasında çekilen görüntüleri ‘algı yaratmak’ için kullanmıştı. Görüntülerin Samsun Emniyet’i Terörle Mücadele Şubesi’nde polisler tarafından çekilmiş olduğu ortaya çıkmış olmasına rağmen Ercan Gün, Samsun jandarmasında çekildi diye yayınlamıştı. Amacı Dink cinayeti ile jandarma ve Atatürk üzerinden Emniyet İstihbarat Dairesi’nin planladığı Ergenekon operasyonları için algı yaratmaktı. O bir gazeteci mi? Samsun’da Ogün Samast’ın jandarmalarla çekilen 44 saniyelik görüntüsü tutuklu sanıklardan FETÖ’cü istihbaratçı Ali Fuat Yılmazer’in isteği üzerine bilgisayar network’ü üzerinden 28 Ocak 2007 günü Ankara İstihbarat Dairesi’ne gönderildi. Ercan Gün, 30 Ocak günü İstanbul’dan aldığı görüntüleri yayınlamak yerine önce Samsun’a giderek kendi deyimiyle ‘Jandarma’dan aldığı algısı yaratmak için’ Jandarma santralini aramıştı. Poliste çekildiği açıklanmasına rağmen İstanbul’a dönüp, ‘İşte jandarmada çekilen görüntüler’ diye de haberleştirmişti. Böylece Ergenekon operasyonları için en önemli algıyı yaratmıştı.”

ERCAN GÜN’ÜN KULLANDIĞI HER İKİ TELEFONDA DA BYLOCK

Ercan Gün’ün iki telefon kullandığını kendi ifadesinden “Dink cinayetinden tutuklu olan Ercan Gün, Savcılık ifadesinde, ağabeyi M… Gün adına kayıtlı 0535 ...3138 numaralı telefonu ve çalıştığı şirket adına kayıtlı 0530 … 1557 iki numarayı kullandığını söylemişti” diye aktaran Nedim Şener, “ByLock” bilgisini ise şöyle paylaştı:

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaşan rapora göre Ercan Gün’ün kullandığı her iki telefonda da FETÖ’nün kripto haberleşme sistemi olan Bylock yüklendiği tespit edilmiş.

FETÖ’cü polisler yanında ilginç isimlerle de Bylock üzerinden irtibatlı çıkmış. Ama o gazeteci mi dediniz? Hadi oradan!..”

ERCAN GÜN EMNİYETTE

Öte yandan, Odatv'nin edindiği bilgiye göre Ercan Gün, sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Gün'ün Dink cinayetinden farklı bir soruşturma nedeniyle ifadesinin alınacağı öğrenildi. Soruşturmanın Savcı Hasan Yılmaz tarafından yürütüldüğü öğrenildi. (Odatv)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön