HTC'nin Windows Phone bilmecesi

Akıllı telefon pazarının stratejik oyuncularından biri olan HTC, Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonlar konusunda önemli bir kararın eşiğinde.

HTC'nin Windows Phone bilmecesi

Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone, son güncellemeler ile pazar payını %9 seviyesine ulaştırmayı başarmış olsa da halen arzulanan rakamlara ulaşılmış değil. Bu dar pazardaki Nokia’nın %80’i bulan hakimiyeti, diğer isimlerin de keyfini kaçırıyor.

Bunlardan en başında ise HTC geliyor. Windows Phone serisine en başından beri yatırım yapan HTC artık bu işten elini çekebilir. DigiTimes’ın endüstriyel bilgi kaynaklarına göre Tayvan’lı üretici yeni bir Windows Phone yüklü telefon planlamıyor.

Uzun yıllardır Microsoft’un stratejik iş ortaklarından biri olan HTC, son dönemde pek de parlak günler geçirmiyor. Akıllı telefon üretim sayıları itibariyle ilk üçteki konumunu kaybeden ve şimdilerde ilk beşe de giremeyen HTC’nin tamamen Android’e yoğunlaşarak ilk beşe girmek istediği iddia ediliyor.

Anlaşılan o ki ilerleyen süreçte Windows Phone 8 veya gelecek sürümlere sahip bir HTC modeli görmeyeceğiz ancak Android’li ürün gamında bir çeşitlilik söz konusu olabilir. Bu da Android pazarındaki rekabetin daha da yükseleceği anlamına geliyor.

Motorola Moto X Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler