İBB Başkanı İmamoğlu'ndan 50 gazetecinin işten çıkarılmasına ilişkin açıklama!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB iştiraki Medya AŞ'de işten çıkarmalarla ilgili, "Arkadaşlarımız bir kısım çalışmalar yapıyor. Bazen bazı tespitler ve disiplin işlemleriyle ilgili çalışmalar yapılıyor. Bazen çalışmak istemedikleri insanlarla ilgili yasal, kanuni haklarını teslim ederek çalışmak istemedikleriyle yollarını ayırıyor olabilirler, bunlar mümkün." dedi.

Sarıyer'de çökme tehlikesi yaşayan binanın olduğu bölgede incelemelerde bulunan İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'ten bilgi aldı.

Bina hakkında önce raporların elde edilmesi gerektiğini, raporlar ortaya çıktıktan sonra daha net konuşabileceklerini ifade eden İmamoğlu, hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hem de belediyenin bu konunun takipçisi olacağını ifade ederek, bütün hususlar olgunlaşmadan birtakım açıklamalar yapmanın doğru olmayacağını kaydetti.

Ekrem İmamoğlu, "Rapor birkaç güne kadar çıkacaktır. Çıktıktan sonra yol haritası belirlenecektir. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilisi burada tespitleri yaptı. Sayın bakan süreci takip ediyor. Kira yardımı ve bunun gibi birtakım hususları başlatacaklar ama sürecin netleşmesi de lazım." dedi.

"GENİŞ ÇAPLI AÇIKLAMALARLA SİZLERİ BİLGİ SAHİBİ YAPACAĞIZ"

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İmamoğlu, Medya AŞ'de 50 kişinin işine son verilmesiyle ilgili sorulan soruya, "Arkadaşlarımız bir kısım çalışmalar yapıyor. Bazen bazı tespitler ve disiplin işlemleriyle ilgili çalışmalar yapılıyor. Bazen çalışmak istemedikleri insanlarla ilgili yasal kanuni haklarını teslim ederek çalışmak istemedikleriyle yollarını ayırıyor olabilirler. Bunlar mümkün. Tek tek, kurum kurum bunlarla ilgili açıklamak yerine daha geniş çaplı açıklamalarla sizleri bilgi sahibi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili sorulan soruya ise İmamoğlu şöyle yanıt verdi:

"Öyle kuru laflarla, terör örgütüyle üyelik gibi kuru laflarla bu hamleler yapılmaz. Varsa alırsınız, tespit edersiniz, işleme koyarsınız. Kayyum atayarak bunu böyle ucu bucağı belli olmayan bir sürece bağlamazsınız. Çok üzücüdür. Şiddetle kınıyorum, karşısındayım. İnsanların eğer bir suçu varsa yargılanırlar, cezasını bulurlar ama öyle hurafeyle, kuru lafla bu işler olmaz, olmayacaktır da... Umarım bu yanlıştan dönerler. Tekrar seçilen belediye başkanları görevlerine dönerler."

BİNA TAHLİYE EDİLMİŞTİ

16 Ağustos Cuma günü Bahçeköy Doğanbey Caddesi'ndeki 9 katlı binanın kolonlarından patlama sesi duyulduktan sonra bina sakinlerine haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edilmişti.

Ekiplerin yaptığı inceleme sonrası binanın kolonlarının patladığı belirtilmiş, bunun üzerine bina tahliye edilerek, binada yaşayan 120 kişi çevredeki sosyal tesislere yerleştirilmişti. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
Bırak bu işleri sen git tatilini yap. Yeni atanan Memur bir sene tatile çıkamazken bu adam seçildikten sonra tatilden dönmedi. Devam imamoğlu devam
Şehid yakınlarını işten atıp yerlerinede PKK militanlarını sempatizanları dolduran HDP BELEDİYELERİNE ilk Destek açıklamasını Ekrem yapmıştı. anlayacağınız; Adam görevini layıkıyla yerine getiriyor. "Pkk'ya Gönül Veren İnsanların Oylarıyla O Koltuklarda Oturuyorsunuz" diyenlere Diyet Borcunu ödeyecek başka yolu yok! Bırak başka Şehirleri Belediyeleri Ekrem Başkan! SEN ÖNCE GİTDE İSTANBUL'A SAHİP ÇIK!
@kurt_ahmet_1971 senin reis 15 temmuzda nerdeydi.memurla başkanların çalışmasını izin olaylarını karıştırma.anca sallıyorsun.bildiğin yokta.
oncekiler yada mevcut b.bld.bsk. seni neden alakadar etmiyorda sn. imamoglu alakadar ediyor..! onun tatili sizemi batiyor... sizin babanizin parasiylami tatile cikiyor... kanun disina cikmadigi surece istiyorsa 5 yil boyunca tatile ciksin.. golgesi bile yetiyor... hedef 2023... geliyorrr... geliyorrrr.. BASKAN geliyor... imamoglu geliyorrrr...Turkiyenin basina imamoglu gececek.
eeee meclisteki millet vekillerinin tümüne ne demek gerekiyor adamlar 3 tatil yapip 1 ay cok calistilar br 3 ay daha
senin ki senin çocuğunun rızkı ile israf edip har vurup harman savuruyor ona bak sen oğlum
@kurt_ahmet_1971 sayınmı sayın dedigin kişide bir memur cahilliğini ortaya koyma bilmiyorsan öğren 1 yılı doldurmadan izin kullanamaz halkın hakkını çalıyor izin yapana kadar ünalan metro istasyon girişindeki merdivenleri asansörleri yaptırsın bunun gibi birçok sorun varken kendini savunuyor cahil kardeşim öğren
@kurt_ahmet_1971 halkın hakkını çalanların hepsine tepki göstersen keşke
@kurt_ahmet_1971 ne boş konuşuyorsunuz ya sizin adamlarınız adam dememek lazımda yiyip bitirdiler ülkeyi
@kurt_ahmet_1971 yine palermooo :)) maşallah sizinkiler çok güzel sahip çıkmış 25 yıldır, halkın parasını çok güzel dağıtmışlar peşkeş çekmişler herkese, mutmelen sende varsın bunların içinde, hiç utanmıyosunuz dimi, tam bir ahlaksızlık abidesisiniz
@kurt_ahmet_1971 izleyici murat beyinle değilde burnunla düşününce böyle oluyormuş, gördük teyit ettik.
altinda araba burada sadece bilgisayda oyun oynuyan maas alanlar hic ugrqmadan is yapmadan maas alip 12 ay ege ak denizde luks otellerde tatil yapan bankamatik memurlarini iyice temizle
Ve basın derneklerinden açıklama bekliyoruz gazetecilere zulüm var diye. Ama nerde.Kendilerine dokununca ortalığı yıkan insanlar bakalım bu toplu gazeteci çıkarma olayı ile ilgili ne açıklama yapa(maya)cak
@sarfil çapulcular olsa olur açıklama
@sarfil atm ciler bunlar. yandaş gazetecileri saraya gönderiyor. akroller olarak sevinmeniz gerek
Ak trol medya sarayın elinde sen ne konuşuyorsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler