HABER

İGDAŞ'tan uyarı

İSTANBUL (İHA) - İGDAŞ, abonelerine "Faturalarınızı İGDAŞ veznesi veya anlaşmalı bankalara yatırın" uyarısında bulundu. İGDAŞ Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İGDAŞ fatura tahsilatlarının sadece İGDAŞ vezneleri ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapıldığı belirtilerek, "İGDAŞ fatura tahsilatlarını İGDAŞ vezneleri ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile yaptığını birçok kez duyurmasına rağmen İstanbulluların ısınma konusundaki hassasiyetlerini istismar etmeye çalışanlar İstanbulluların canını yakıyor" denildi.

İGDAŞ'a gelen şikayetler üzerine konuyla ilgili araştırma yapan İGDAŞ yetkililerinin bazı kişilerin vatandaşlarla hayali firmalar adına fatura tahsilatı ile ilgili anlaşma yaptıklarının ve böylece vatandaştan komisyon alarak haksız kazanç elde ettiklerinin tespit edildiği belirtilen açıklamada, "Vatandaşlar bu konuda dikkatli davransın. Bu şekildeki anlaşmalar istismar edilebilir ve mağduriyetler doğabilir. Bu nedenle doğalgaz faturaları İGDAŞ vezneleri ve İGDAŞ'ın anlaşmalı olduğu bankalar dışında kesinlikle başka bir yere yatırılmamalıdır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda bu konuda şikayeti olan vatandaşların İGDAŞ'ın (0212) 626 46 46 numaralı telefonuna veya polis merkezlerine müracaat etmeleri istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön