İki ingiliz, at sırtında Londra'dan Türkiye'ye gelecek

LONDRA (İHA) - İki İngiliz, İngiltere'de kimsesiz çocuklar için kurulmuş olan bir yardım kuruluşuna gelir elde etmek amacıyla, Londra'dan Türkiye'ye at sırtında yolculuk yapmayı planlıyor.

Her ikisi de öğretmen olan maceracı İngiliz kadınlar, yaklaşık 5 ay sonra başlayacakları gezilerinde, özellikle Londra'dan çıkarken sıkıntı yaşayabileceklerini düşünüyor.
Geziye, "İki Kadın, İki Gezi, Tek Rüya" ismini veren kadınların maceracı yapıları, yardım kuruluşunun internet sayfalarına yapılan pozitif mesajlar aracılığı ile destekleniyor. Bugüne kadar ata binmemiş olan Zena Fish isimli İngiliz, Ağustos ayında başlayacak ve yaklaşık bir yıl sürecek olan gezi öncesinde yeterince zamanı olduğunu ve ata binmeyi öğreneceğini söylerken, yolculuğa katılacak olan diğer İngiliz kadın Becky Sampson ise, atla gezmek konusunda bilinçli olan bir maceracı.
İki kadının, 1 yıl sonra Türkiye'ye erişmesinin ardından, Zena bu yolculuğa son vererek Londra'ya geri dönmeyi planlarken, Becky'nin Tokyo'ya kadar İpek yolunu takip edeceği öğrenildi.

Maceracı kadınlar, Becky'nin bu hayalini gerçekleştirmesi için 3 yıl daha atla gezmeye devam edeceğini ve 15 bin kilometreden daha uzun bir mesafeyi at sırtında geçireceğini de açıkladı. 3 kıtayı atla gezmeyi planlayan Becky'nin, yolculuk boyunca karşılaştığı çocuklara kısa süreli eğitimler vermeyi istediği de öğrenildi.