İlker Başbuğ için AYM'den son dakika kararı!

Anayasa Mahkemesi (AYM) eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un yargılanabilmesi için Başbakanlık'tan kovuşturma izni alınmasına karar verdi.

İlker Başbuğ için AYM'den son dakika kararı!

İlker Başbuğ'la ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Anayasa Mahkemesi (AYM), eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un yargılanabilmesi için Başbakanlık'tan kovuşturma izni alınmasına karar verdi. Diğer 18 ismin dosyası ise ayrıldı.

Başbakanlığın kovuşturma izni vermesi durumunda AYM Yüce Divan sıfatı ile Başbuğ ve 18 sanık yargılanacak. Kovuşturma izni verilmemesi durumunda ise Başbuğ yönünden davanın düşürülmesine karar verilecek.

Diğer 18 sanığın dosyası ise geldiği yerel mahkemeye iade edilecek.

YÜCE DİVAN'A GÖNDERMİŞTİ

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi, "Ergenekon" davasında, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile Dursun Çiçek, Hasan Iğsız ve Nusret Taşdeler'in de aralarında bulunduğu 19 sanık hakkındaki dosyanın Yüce Divan sıfatıyla yetkili ve görevli Anayasa Mahkemesine gönderilmesine karar vermişti.

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları hakkında soruşturma açılmasının 11 Şubat 2014'te kabul edilen kanun maddesi gereğince Başbakanın iznine tabi tutulduğu belirtilen kararda, Başbakan tarafından kamu davasının açılmasına gerek görülürse soruşturma dosyasının Yüce Divan sıfatıyla yargılama yapılmak üzere Anayasa Mahkemesine gönderileceği kuralının getirildiği aktarılmıştı."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
inşaallah idam edilir.Türkiyeyi bu hale getirdi
Ergenekon ve balyozu firsat bulunca yine canlandiracaklar sonucta davanin savcisi rte. Atatürkçü asker polis birakmayana kadar bu davalari sürdürecekler. Ama bu ülkenin kurucusu M.Kemal Atatürk'tür ne yaparsaniz yapin bunu değiştiremezsiniz.
Alnı Ak,yüzü pak adam gibi adam İlker Başbuğ Paşa...
3 sene öncesine kadar kovuşturma izni Pensilvanyadan alınıyordu. Şimdi yeni sistem gelmiş.
azansaydı diyen alçaklara Türklüğü ayaklar altına alıp meğri meğri diyerek barzani çocukluğu yapan hainlere Ergenekon Balyoz diyerek Türk Ordusu dağıtan küresel güçlerin maşalarına karşı AKŞNERE'i desteklemek vatan görevidir paşam sizide görmek isteriz !..
oğlum o akşener denen kadın 28 şubat ta seni kazığa oturturum diyen çevik1 paşa yargılanırken davacı bile olamadı
@serdar_1981_alcym sana oğlum diyene sormalı çevik bir kimin danışmanıydı dimi serdar aktroller sardırmış yine sana
@gsleventkara onlarin kani bozuk bir feto bir barzani bir putin bir abd bir yunan bir yahudi cocugu olup Türk olamadi kani bozuklar
Paşayı yargilayacaginiza Akpnin içindeki fetöcü milletvekillerini yargılayın. akpnin yuzde altmışı fötocu. birgün adalet diye çok bağıracaksınız.
@atamirkan akpnin başı fetöcü arkadaş hocaefendi ile mal paylaşımı sorun olunca hocaefendi deidkleri zat birden terörist oldu ak koyunlar varya sazanlar onlarda yedi aslında yemedi neyin ne oldugunu biliyolarda çıkarcı kesim onlar
başbakan izin vermeyecek dava düşecek ve paşam başbakana minnet borcu olacak.Bunlarun hayatı dalavere düzenbazlık paşam direk git yargılan başbakana minnetçi olma.
bu da az değil başörtülü kadınları asker oğullarının törenlerine almıyordu Allah mütehakını versin
UTANMAZLARSA ?????
Akp nerde yobaz var nerde hırsız var nerde düzenbaz var nerde ülkeyi baltalayan var pis işler var bunların hepsini akladı cıktı sonra referandümda ebesinin örekesini gördü büyük kentlerde bu ülke enayi degil olanı biteni herşeyi görüyor hırsızlar yakalanınca kan kardeş hocaefendi dedikleri kişiyi fetö ilan edip terörist dediler sırf hırsız aklamak için akp yatacak yerin yok yok
dunyanin butun hqyinleri salaklari rte dusmanlari kisacasi kismen ermeni veya ermeni usaklari ulkemizemi toplanmis ya su yorumlara bakarmisiniz resmen ulkenin yonetimine hakaret kimin ulkesi gafiller burasi kimi savunuyorsunuz
@ukaran10 akpkk terörist partisidir
zamanlama çok manidar.....Geçen gün tv de Başbuğ paşanın röportajı vardı. Orada söyledikleri bazılarınıon canını sıkmış gibi geldi ...
karşıt görüşlülülerin birbirine sarmasına gerek yok . kovuşturma izni verilsede verilmese itibarının iadesi için yapılan bir girişimdir. yerinde olmuştur.Tarafları tebrik ederim.
MERAL AKŞENERİN PARTİSİNE KATILACAK DEDİKODUSU BİLE YETTİ SANKİ BU MİLLET ENAYİ BİR HALTTAN ANLAMAZ ŞİMDİDEN ÇIRPINANLAR VAR SEÇİMDE NE YAPACAKLARSA YOLUN SONU GELMİŞ AK KÖÇEKLER
akp ye zamanında az parmak sallamadı
Eee kumpas dediler kandırıldık dediler hala kovuşturma izni istiyorlar. Bu ne saçmalık ?
Diğer Haberler