HABER

İngiltere Başbakanı May'e "Yalancı" diyen şarkı iTunes'ta bir numara

Londralı müzik grubu Captain Ska'nın Cuma günü yayınladığı yeni şarkısı "Liar, Liar" (Yalancı, Yalancı) İngiltere'de iTunes üzerinden en çok indirilen parça oldu. Şarkıda, Başbakan Theresa May ve Muhafazakar Parti'ye ağır eleştiriler yöneltiliyor.

İngiltere Başbakanı May'e "Yalancı" diyen şarkı iTunes'ta bir numara

Captain Ska'nın "Liar, Liar" şarkısında özellikle ulusal sağlık sisteminde yapılan maddi kesintilere yönelik eleştiriler yer alıyor

Londralı müzik grubu Captain Ska'nın Cuma günü yayınladığı yeni şarkısı "Liar, Liar" (Yalancı, Yalancı), Liam Payne ve Ariana Grande gibi şarkıcıları geride bırakarak, İngiltere'de iTunes üzerinden en çok indirilen parçalar listesinde bir numaraya yükseldi.

Şarkıda Başbakan Theresa May ve Muhafazakar Parti'ye ağır eleştiriler yöneltiliyor.

İngiltere genel seçimleri: Liderler seçmenlerin sorularını yanıtladıMay'in açıklamalarından kesitlerin kullanıldığı parçanın nakaratında, "Yalancının teki / Yalancının teki / Hayır, hayır, hayır / Ona güven olmaz" sözleri tekrarlanıyor.

Şarkının klibinde Theresa May'in görüntüleri yer alıyor

Şarkının resmi video klibinde de nakarat kısmında Theresa May'in görüntülerine yer veriliyor.

iTunes'ta bir numaraya yükselmesine karşın bu şarkının seçim döneminde uygulanan tarafsızlık kuralları gereğince radyolarda çalınmayacağı belirtiliyor.

Şu ana kadar Heart ve Capital FM, bu şarkıyı liste programlarında çalmayacaklarını açıkladı.

Grup, şarkıdan elde edeceği geliri gıda yardımı yapan bir kuruluşa bağışlayacağını söyledi.

Geri Dön