HABER

İnsanlar mı vahşi hayvanlar mı?

İnsanlar mı vahşi hayvanlar mı?

Diyarbakır'da sahibinin bir anlık dalgınlığından yararlanıp kaçan bir boğanın yakalanma çalışmaları büyük bir vahşete sahne oldu. Taşlarla, sapalarla boğayı etkisiz hale getirmeye çalışan insanların görüntüsü 'insanlar mı daha vahşi yoksa hayvanlar mı' sorusunu akıllara getirdi.

Diyarbakır'da öğlen saatlerinde hayvan pazarında sahibinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak kaçan bir boğa yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından köşeye etkisiz hale getirilirken, korkulu dakikalar yaşattı.

Hayvan pazarında saat 10.00 sıralarında satılmak üzere getirilen bir boğa, sahibinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak kaçmayı başardı. Sahibinin kovaladığı boğa vatandaşların ve zabıta ekiplerinin yardımı ile Ofis Semtine kadar geldi. Burada okulların dağılım saatini bekleyen Trafik Polisi'nin çabaları ile köşeye sıkıştırılan boğa, görevlilere korkulu dakikilar yaşattı.

Sıkıştığı yerden çıkmaya çalışan boğa girişe bırakılmış zabıta aracının tamponuna kafa atsa da çıkamadı.

Görevliler tarafından etkisiz hale getirilemeyen boğa, iğne ile etkisiz hale getirildi. Yaklaşık 15 uyuşturucu iğne yemesine rağmen gücünü kaybetmeyen ve etrafına korkulu dakikalar yaşatan boğa 16.uyuşturucu iğneden sonra yere düştü. Boğanın kendinden geçtiğini gören kasap ise koşarak boğanın yanına giderek, hayvanı kesti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön